100 днів без інформації

Кожного дня протягом усього нашого життя ми споживаємо певну інформацію, отримуючи її з відповідних джерел (Інтернет, телебачення, соціум тощо). Різна інформація впливає на нас по-різному. Це один із найвпливовіших факторів, що формують наше мислення, сприйняття світу та погляди. У повсякденному житті ми вже не надаємо цьому особливої уваги. Але якщо уявити, що вам треба прожити цілих 100 днів без будь-якої інформації, реально це чи ні? До цього питання слід повернутися пізніше.


Спочатку, уявімо хоча б один день без інформаційного споживання в сучасному світі. Прокинувшись, перше, що робить більшість людей – це перевірити новини: одразу взявши смартфон або ввімкнувши телевізор за сніданком. У нашому випадку (без інформації, ред.) ми позбавлені такої можливості. Дехто вже на цьому етапі завершив би свій день, – відмінивши всі плани, чекаючи якогось апокаліпсису. Давайте припустимо, що хтось все ж таки набрався сміливості та вийшов хоча б на вулицю. Начебто нічого не змінилося, але, якщо придивитися, то, скоріш за все, ви зможете побачити відсутність газет, рекламних щитів чи, навіть, смартфонів у людей. Всі джерела інформації зникли. Прийшовши на місце роботи або у заклад освіти, вам дають завдання зробити проєкт, презентацію, доповідь або звіт. Ви розумієте, що не зможете зробити цю роботу, адже не буде для цього потрібної інформації.


Як всім зрозуміло, прожити навіть один день без інформації – нелегко. Не можна сказати, що це неможливо, адже люди по-різному реагують на певні повідомлення, які отримують постійно. Деякі навіть не хочуть відкривати соцмережі або вмикати телевізор заради уникнення негативних емоцій, адже не варто забувати, що інформація буває різною: як позитивною, так і негативною.


Наш сучасний світ на сьогоднішній день вважають світом, у якому найбільше можливостей для споживання, поширення та знаходження інформації, тож багато людей старшого покоління вважають, що ми витрачаємо цю можливість не на повну і не в тому напрямку, адже в минулі роки дістати інформацію було досить важко, а іноді її навіть не було.


Безперечно, варто ставити себе і свої гаджети «на паузу» і прожити бодай один день без інформативного світу. Таке самовільне відсторонення від справ допоможе розгрузити мозок та дати організму відпочити. Але рука все одно тягнеться до смартфона за порцією чергових новин чи повідомлень у месенджерах… Тому навряд сучасна людина зможе протриматись цілих сто днів, таке воно – життя нового інформаційного світу. Але (!) один вихідний хоча б раз у місяць зовсім не нашкодить, навіть навпаки… Тому використовуйте свій час з інформацією раціонально і грамотно, тоді ваш тайм-менеджмент буде виглядати зовсім інакше.

Єлизавета Шумська, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМ