Чому слід розмовляти українською?

Рідна мова – невід’ємна частина кожної держави. Вона є душею будь-якого народу. Якщо мова так важлива, то чому нею нехтують громадяни? За що взагалі її можна любити?

Українська – одна з наймилозвучніших мов світу. Коли чуєш українські пісні, вірші чи рядки українських поетів, душа ніби оживає та хоче співати. Коли мені було лише 6 років, я гарно запам’ятала колискову на ніч, яку співала мені матуся. Звісно, вона була саме українською мовою. По-іншому бути й не могло. Я з радістю слухала чарівний, український спів та миттєво засипала. Мама часто розповідала, що так само як і я вчила вірші українських поетів та багато читала нашою державною мовою. Більшість її однокласників не мали такої звички та й не хотіли цьому привчатися, адже не вважали за потребу спілкуватися та вивчати рідну мову. Маму це завжди засмучувало, бо вона поважає українську та вибір інших. Усі члени моєї сім’ї говорять тільки державною мовою. Це не тільки тому, що так має бути. Мої рідні по-справжньому люблять та цінують те, як звучить наша мова. Я завжди намагаюся наслідувати їх вибір та глибоко вивчати українську.

Звісно, як ви вже здогадалися, українська мова – мій улюблений предмет у школі. В цьому немає нічого дивного, адже мені подобається вивчати та говорити щоденно виключно українською. Авжеж, я одна з небагатьох у класі, хто ставиться до державної, як до рідної. Це не може не засмучувати, адже більшість людей нового українського покоління звикли вживати мови інших країн. Але чому ніхто не обирає українську? Більшість скаже, що вона нудна, або непотрібна у майбутньому, але ж будуть і ті, хто змусить усіх нас передивитися свої погляди та збагнути, що рідна мова має залишатися рідною до кінця. Хіба у вас не піднімається настрій, коли ви чуєте вірші чи пісні нашою мовою? Особисто я не можу бути байдужою до цього, адже українська мова звучить так, ніби спів янгола.

Маю надію, що народ по-справжньому збагне цінність української мови. Українці мають пишатися тим, що легко можна назвати найкращим. 

Вікторія Бондаренко