Чи справді маніпулювати людиною так легко?

Насправді, це доволі важке питання. Відповідь: і так, і ні…

Насамперед, треба чітко розуміти, що маніпулювання – це технологія впливу на людину, яка має певну мету. Її можливо використовувати як заради добрих цілей, так і навпаки.

У сучасному суспільстві ми щоденно стикаємось із явищем маніпулювання людьми або його спробами.

Яскравий приклад – сучасне телебачення, соціальні мережі, які на первинному етапі створювалися з метою інформування людей про ті чи інші події в суспільстві, державі або за її межами. Однак, згодом стало зрозуміло, що за допомогою вище перелічених медіаресурсів можна успішно маніпулювати людською свідомістю заради досягнення певних цілей. Тому таких ресурсів з кожним днем стає все більше і більше. Технологія маніпулювання працює та дає результати.

Частина суспільства дуже легко піддається маніпулюванню.
Основою вказаної технології є, перш за все, відсутність чи недостатність знань у людей, якими маніпулюють.

Психологи кажуть, що суть маніпуляцій зводиться до того, щоб викликати у людини страх, сором або почуття провини та використати її для задоволення своїх цілей.

При цьому, людина, яка маніпулює, вільно володіє технікою маніпулювання, здатністю переконувати, нав’язувати свою думку, бачення. Вона впевнена в собі та має чітку мету.
Особа ж, яка не має достатнього обсягу знань та не бажає їх отримувати, не вміє мислити, аналізувати, дуже легко піддається маніпулюванню. Іншими словами – неосвіченою людиною маніпулювати легко.

Саме тому, сфера освіти повинна бути в державі на першому місці, на ряду з медициною, та мати пріоритетне становище. Достатній рівень знань людей, вміння мислити, аналізувати – це запорука існування та розвитку будь-якої держави.

Для того, аби не піддаватися на маніпуляції, треба постійно працювати над собою, своєю впевненістю та самооцінкою.

Також варто створити список базових цінностей, наприклад: «Я ніколи не дозволю нахабства у свій бік», «Я не дозволю використовувати себе». Це все те, чого людина точно робити не хоче і не буде. Що краще особа себе розуміє, то простіше буде розуміти, коли нею маніпулюють, і протистояти цьому.

Анастасія Мушук, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМ