Депутати підтримали земельне питання щодо аеропорту «Полтава»

Сьогодні о 10 годині розпочалася позачергова сесія Полтавської міської ради. На порядок денний винесли усього одне питання: «Про затвердження документації із землеустрою та надання в користування для забудови (суперфіцій) земельної ділянки на території Полтавського району Полтавської області».

Воно стосується ділянки, поруч зі злітною смугою аеропорту «Полтава», дозвіл на яку потрібен задля подальшої реконструкції в межах міжнародних стандартів.

Це питання вже двічі виносилось на голосування, але прийнято так і не було, бо раніше питання дозволу на розширення площі посадкової смуги аеропорту «Полтава» було в одному «пакеті» з питанням оренди землі по вулиці Кириченко для тещі Мамая.

Саме це стало причиною того, що питання аеропорту в «пакеті» не було проголосовано з двох спроб. Міський голова наголосив, що прийняв таке рішення не через конфлікт та нестачу голосів, а виключно завдяки діалогу з головою обласної держадміністрації Олегом Синєгубовим.

Про що говорили депутати?

Олександра Дедюхін («Європейська Солідарність»)

Перед початком голосування, слово взяли декілька депутатів. Зокрема, першим почав Олександр Дедюхін. Він сказав, що «проти» цього питання, оскільки вважає, що опозиційні депутати не голосують за інші соціально-важливі питання.

Також, він зазначив, що проект реконструкції Полтавського аеропорту не про розвиток, а виключно про «освоєння».

Сергій Каплін («Партія простих людей»)

Початок виступу нагадував новорічне звернення президентів у стилі «цей рік був важким»… Він закликав депутатів до співпраці, згадав незаконно встановлені МАФи та провів аналогію із «двома дикими звірами».

Юрій Бражник («Слуга Народу»)

Він подякував депутатам, які прийшли та закликав до розбудови та розвитку на благо громади. Його виступ був найкоротшим.

Оксана Деркач («ОПЗЖ»)

Оксана Деркач розповіла про «Хартію про місцеве самоврядування».

Також висловила думка, що приходити на сесії заради лише одного питання, без соціально-важливих «для людей» питань – не правильно. Вона закликала до об’єднання «не на слові, а на ділі» та запропонувала транслювати тексту гімну Полтави, щоб «ми могли читати і заспівати».

Юрій Бублик

Юрій Бублик сказав про недоцільність аеропорту згідно з економічними розрахунками. Крім цього, він наголосив доцільності розв’язання більш локальних задач, зокрема доріг до сіл.

Андрій Карпов («Європейська Солідарність»)

Останнім виступав Андрій Карпов. Він згадав про проблему Макухівського сміттєзвалища та потребу будівництва сміттєпереробного заводу.

Він назвав ідею будівництва аеропорту «Полтава» популізмом. Також, Андрій Карпов закликав об’єднуватися заради інших потрібних земельних питань.

Повна трансляція сесії

Інші новини
Торік до бюджету Полтави готелі сплатили понад 2 млн грн туристичного збору