Дитяче питання: полтавська влада протягує «потрібного» постачальника меблів для школярів 

Діти це не лише квіти життя, а й додаткове джерело доходу для полтавських можновладців. Про те як місто затримує постачання шкільних меблів для шкіл Полтави, аби обрати потрібного постачальника – далі.

Теорія

Для початку розберемо основу основ у тендерних закупівлях. Тендер потрібен для обрання найкращого товара за прийнятною ціною. Для участи в тендері потрібно мінімум троє: замовник й два учасники (можна й більше). В ідеалі учасники мають конкурувати між собою й бажано не домовлятися з замовником до тендеру.

Практика

Проте такі прості речі дуже важка матерія для полтавських можновладців, тому, якщо на тендері є багато учасників, то завдання міськвиконкому їх кількість зменшити. 18 червня департамент освіти полтавської міської ради оголошує тендер на закупівлю шкільних меблів. Мають придбати:

  • 365 шаф;
  • 2525 – парт;
  • 2525 стільців.

Все це місто оцінило у 6,7 млн грн. До 21 липня мав пройти відбір учасників на аукціон, потім торги й конкуренція зі зменшенням вартості й до 1 вересня укладений договір й поставка. 

Але це якщо чиновники, які сидять на зарплаті у мешканців, виконують своє завдання – ефективно розпоряджаються майном та коштами громади. А в нашому випадку вийшло по іншому.

На торги подалось шість учасників. Міська влада допустила на торги лише двох: ТОВ «Сільф» та ТОВ «Фудмікспостач». Один з учасників, чию пропозицію відхилив тендерний комітет, подав скаргу до АМКУ аби його допустили до торгів, а пропозицію ТОВ “Сільф” відхили через порушення.

 АМКУ задовольняє скаргу, але торги не відбуваються, бо пропозицію міська влада по своєму виконує вказівку антимонольників й відхиляє також пропозицію ТОВ «Фудмікспостач», хоча цього скаржник не просив. В результаті на торги допущений один учасник й тендер не відбувається. 

Закріплення знань

Новий аналогічний тендер оголошують 23 вересня. Умови ті ж самі. На торги подають пропозиції сім підприємств. Зараз й має початися конкуренція. Проте тендерний комітет знову допускає до торгів пропозиції лише двоху учасників: ТОВ «Сільф» та ТОВ «Фудмікспостач».
Одразу три компанії подають скаргу щодо відхилення своїх пропозицій до АМКУ й комітет зобов’язав допустити їх до торгів. Проте відповідного повідомлення на порталі закупівель немає, але є повідомлення від держаудитслужби про початок моніторингу закупівлі (зрозуміло чого).
Тепер до цікавинок. Якщо ТОВ «Сільф» подає на торги продукцію свого вробництва, то єдиний його “конкурент” якого так бачить в  парі з ним міська влада – ТОВ «Фудмікспостач» є звічайнісенькою прокладкою. 
Вони подають на тендер продукцію ТОВ «Сільф». Тобто, якщо б не АМКУ чи  ДАСУ, то тендер на поставку дитячих меблів розігрували б ТОВ «Сільф» та ТОВ «Сільф». Бо в інших учасників проблеми з документами і їх пропозиції відхили (хоча на думку АМКУ проблеми з документами навпаки у ТОВ «Сільф»).

Переможець олімпіади
Уважний з вас міг звернути увагу, що ТОВ «Фудмікспостач» це дуже погана назва якщо ти продаєш меблі. Зате добра назва для торгівлі їжею. І це не просто так. Це підприємство (власником на папері є Наталія Ворожцова) засноване лише весною 2021 року.
Проте за півроку існування воно отримало від полтавської влади (КП «Добробут» та департаменту освіти) підрядів щодо постачання в навчальні заклади Полтави їжі на понад 20 млн грн.
Насправді, цей успішний стартап є лише черговою розкладкою з пулу Володимира Сергієнка. На тендері з постачання меблів воно навіть вказує, що нібито має аналогічний договір постачання меблів підприємству ТОВ “СВ Сонячний” яке належить брату Сергієнка.
Володимир Сергієнко це людина яка продає продукти харчування всьому державному (комунальному) в Полтаві (і не лише), де є їдальня. Проте робить він це не за ринковими цінами й зі змовами на торгах. Останнє це не припущення автора, а рішення АМКУ яке оштрафувало його на 200 млн грн.

Фінальний екзамен

Повертаємось до меблів. Навіщо вам ця інформація про Сергієнка та його робітників й родичів на яких постійно региструється нові ТОВ та ФОПи для участі в торгах. Тому що він не зміг би розігрувати торги, якби замовник цього не хотів би. Й так само з меблями.
Місто протягує двох учасників для того аби розіграти торги. При цьому є питання навіщо місту потрібні саме ці меблі й не потрібна конкуренція?  Й якщо ви думаєте, що місто переживає за репутацію учасників або якість, то для цього й вставка про Сергієнка – місто цим не переймається.
Не переймається воно й дотриманням правил. Просто чомусь треба лише ці учасники (а точніше один, й прокладка поруч) й ніяких конкурентів. Мотиви –риторичні. Проте не риторикою є те, що в результаті вже пів року за кошти полтавців не придбали дітям меблі. 

Тобто якщо ваша дитина складає куртку на задніх партах, або на підлогу, бо нема шаф, чи вона сидить за партою де жуйки вже давно створили свою цивілізацію, то знайте – полтавці податками заплатили за нові меблі, але влада чомусь не здатна їх “освоїти” (в гарному сенсі слова, бо в поганому можливо й здатна). 

Відтак ми можемо мати вже другий провалений тендер. Де влада відкидає реальних конкурентів  ТОВ «Сільф», аби на торгах він конкурував з фірмою-прокладкою Сергієнка, який взагалі займається постачанням їжі, а також є фігурантом кримінальних проваджень та має штрафи від АМКУ за змову на тендерах від полтавської влади.

Тому, якщо на сайті міськради буде новина, де міський голова Олександр Мамай посміхається з дітьми, то знайте, що він в курсі цих тендерів, бо без його відома такі речі не відбуваються. Й діти на фотографії з пакунками (придбані за кошти платників податків) йому не цікаві, йому цікаво аби на тендері перемагали потрібні люди без конкуренції. 

Максим САМОЙДЮК