Як не залишитися без води через борги

Тепер заборгованість за послуги з водопостачання та водовідведення є підставою для того, щоб комунальне підприємство припинило надавати користувачам послуги. 

Адже нещодавно набрав чинності закон України, що скасував заборону на припинення чи зупинення надання житлово-комунальних послуг користувачам, якщо вони не оплатили або оплатили не в повному обсязі послуги. Раніше громадяни України мали пільги, що діяли під час карантину та протягом 30 днів з часу його скасування. Тепер така заборона діятиме лише під час так званого «червоного» рівня епідемічної небезпеки та впродовж 30 діб з дня його скасування. 

Як це вплине на користувачів? Якщо сплачуєте за комуналку вчасно, то ніяк. А от якщо заборгували за спожиті послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, потрібно терміново або погасити заборгованість, або реструктуризувати борг. Якщо цього не зробите, можете опинитися у реєстрі на відключення!

«Відключають споживачів, які не платили за водовідведення та водопостачання протягом трьох місяців. Також відключають, якщо не укладений договір на послуги. Крім того, відключають і за незаконні приєднання до мережі», — пояснює «Полтававодоканал».

«Полтававодоканал» уже має списки боржників, графіки відключень домогосподарств від послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Ба більше — готові не тільки списки, але уже є й бригада, що працює з боржниками. Але все не так страшно, адже про відключення кожного користувача повідомлятимуть за 30 днів. 

Адже лише жителі Полтави, Карлівки, Шишак, Опішні, Стасів, Машівки, Кобеляк, Котельви та Нових Санжар заборгували комунальному підприємству «Полтававодоканал» 67 млн 32 тис. 441 грн. Ці кошти підприємство могло б використати, щоб вчасно ліквідовувати аварії, для оновлення устаткування та модернізації основних систем. Тобто споживачі отримували б якісніші послуги.

Анастасія МАЦЬКО