Інформаційний детокс та чому це важливо

Можливо сучасний потік інформації краще порівняти з бездонним та безкраїм океаном, у якому легко потонути. А можливо і зі звичайним салатом, який став звичайною частиною майже кожної нашої трапези. Проте, незмінним залишиться одне – у цьому вирі надзвичайно просто загубитися.Адже часто цей занадто великий потік інформації спонукає створення стресу, відволікає нас від важливих речей та іноді заважає нам концентруватися на роботі чи навчанні.Тому іноді корисно та необхідно давати собі відпочити від медіа.

Точне визначення, що таке медіадетокс знайти важко. Але можна сказати, що це свідома відмова від соціальних мереж та гаджетів з метою очистити себе від негативної інформації та перезавантажити свій мозок, дати йому відпочити.

Якщо ж ви не знаєте з чого почати, то ось декілька порад які допоможуть вам відпочити від інформаційного потоку!

  • Стежте за тим, що ви споживаєте та слідкуйте за кількістю
    інформації. Варто замислитись, з яких джерел ви отримуєте непотрібну інформацію. Також хорошою ідеєю буде кожного дня виділяти годину, яку ви будете проводити без соціальних мереж. Не менш хорошою ідеєю було б провести «прибирання» та позбутися всіх непотрібних фотографій, контактів та підписок.
  • Вимкніть телефон на вихідні та менше користуйтеся ним вранці.
    Спробуйте заповнити цей час чимось іншим. Дехто рекомендує слухати музику, зробити декілька легких фізичних вправ або ж і просто спостерігати за тим, що відбувається навколо нас.
  • Приберіть шум. Тобто інформацію, яку ми споживаємо автоматично.
    Вона заповнює наш час, проте зовсім не приносить ніякої користі. Це може бути, як і нудна підбірка радіо, так і блог, який нас вже дано не цікавить, але ми продовжуємо його читати.

Гречана Богдана