«Хочеш миру готуйся до війни»: у Полтаві для журналістів провели військовий тренінг

Останнім часом українців з усіх сторін активно лякають війною. Дещо дивно лякати нас цим, адже війна в Україні триває вже 8 рік. Однак дійсно для багатьох цивільних громадян – війна це щось міфічне і незрозуміле. 

І доки хтось панікує або збирає валізи інші спокійно навчаються захищатися та протидіяти ворогу. Так, 11-го лютого на полігоні у Макухівці провели навчання із поводження зі зброєю, бойовими стрільбами та надання першої і невідкладної допомоги. Організували їх депутат Полтавської міської ради Сергій Іващенко та інструктори «Руху ветеранів України», ГО «Єдність і братерство», ГФ «Легіон IV» і «Бізнес-асоціація захисників України». Слухачами навчань стали журналісти полтавських ЗМІ.

Інструктор Олександр Володимирович детально розповів про базові правила поводження зі зброєю на прикладі автомату Калашникова. Продемонстрував, як заряджати та розряджати зброю, показав стійки і положення для ведення вогню.

Ветеран російсько-української війни, доброволець «Азову» Тарас Лелюх розповів учасникам тренінгу про поводження зі зброєю у бойових умовах, поділився своїм досвідом – зокрема, показав, як діяти у критичний момент, коли автомат заклинило.

– Якщо людина навчена, вона не буде панікувати. Ці навики допоможуть не тільки в умовах військової агресії, війни, бойових дій, а навіть у цивільному житті. Бувають автокатастрофи, бувають катастрофи на заводах… І коли людина знає, що і як їй робити, вона допоможе врятувати здоров’я і життя собі та іншим, вона впевненіше буде це робити!

пояснив Тарас Лелюх.

Після вступного інструктажу кожен із учасників навчань зміг закріпити отримані знання, пострілявши з автомата по мішеням.

Крім цього, для учасників навчань провели короткий тренінг із надання домедичної допомоги. Інструктор Кирило Орлов, який працює судинним хірургом, розповів найважливіші «ази» із надання допомоги при пораненнях. Показав, як накладати турнікети при пораненнях кінцівок, розповів про дію кровоспинних препаратів, продемонстрував, як тампонувати рану при вогнепальному пораненні.

– Якщо ви лише послухаєте цю інформацію, то забудете її одразу після закінчення тренінгу. Але якщо спробуєте на практиці, м’язова пам’ять допоможе вам правильно зорієнтуватися навіть у складній ситуації, – пояснював Кирило Орлов. І заохочував журналістів та депутатів практикуватися – затягувати турнікети на руках та ногах, імітуючи допомогу при серйозній крововтраті.

Тарас Лелюх дуже вдало підмітив, що якщо людині показати та навчити і людина матиме навіть базові навички цього, то вона вже не просто не боятиметься, а навіть захоче їх використати під час ймовірної ситуації.

Тарас навів приклад, як декілька років тому маючи відповідні навички він врятував життя людині прямо на зупинці громадського транспорту в Полтаві. А сталося це тому, що один хлопець випадково поранив ногу розбитою пляшкою. Приснула кров, Тарас оперативно зупинив кровотечу. Медики, які прибули на місце події констатували, що ще б декілька хвилин такої кровотечі і хлопець би помер. А так швидкість реакції і знання ветерана врятували полтавцю життя. 

Звісно, хоча подібні вишколи й тренування дають лише базові військові навички, все ж у сучасному українському суспільстві вони відіграють надзвичайно важливу роль. Адже їх найголовніший результат – це впевненість, що українці, незалежно від віку, соціального статусу чи професії, готові захищати Україну та стати частиною національного спротиву, якщо настане така необхідність.

Ярослав ЖУРАВЕЛЬ