Коли повернеться мода на розумних?

Що таке взагалі мода? Ти можеш бути модним, одягаючись у брендовий одяг, відвідуючи дорогі ресторани і користуючись найвідомішими й найдорожчими гаджетами. Для кожної людини уявлення про моду буде різним: хтось вважає, що модно бути багатим або худим, або мати багато фоловерів в інстаграмі, 

А мода на книги? Раніше написання книг вважалось серйозною працею, для якої потрібно було вивчити історію та попередній досвід з обраної теми, були великі вимоги до якості змісту, цінувалась унікальність і складність. І що ж ми спостерігаємо на сьогоднішній день? Кожен медійник просто зобов’язаний написати свою книгу, бо це приносить гроші, та й загалом, це – модно! З одного боку книга не вичерпує себе як джерело і зараз стають трендом книжки маленькі за розмірами, наповнені «вижимкою» власного досвіду та короткою, але цінною інформацією. А з іншого боку більшість сучасних книг, розписані на 300+ сторінок, не дають особливого інформаційного навантаження, а, навпаки, тільки знецінюють цю форму культури. 

Тепер розглянемо серіали та фільми. Зараз вони мають містити в собі те, що викликає у глядача непідробний інтерес, тобто, це має бути обговорювана або скандальна тема. Існує правило 8-ми «С»: сенсація, сміх, сльози, сум, секс, скандал, страх, смерть. Саме це викликає у людей сильні емоції. Також в наш час надто багато уваги приділяють толерантності, але це настільки перебільшено, що стерлись усі межі й більшість продуктів культури несуть загрозу, спотворюючи наше уявлення про толерантність.

Та, незважаючи на це, інтелект та мислення завжди будуть модними, бо єдиним багатством є розум, Тож, слухайте розумних людей і будьте модними!

Анна Зарудська, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМ