Маніпуляції посадовців: про що мовчить Олександр Мамай?

Міський голова — це працівник, якого наймає громада. Відповідно, він має дбати про людей та регулярно звітувати перед ними. Тому пропонуємо започаткувати рейтинг прозорості та чесності міських голів. Першим у нашому переліку став одіозний очільник Полтави — Олександр Мамай. 

Нижче — три маніпуляції, на яких ми спіймали мера. 

Маніпуляція №1: дитячі свята  

Протягом усього літа для дітей у різних мікрорайонах Полтави проводили свята. У всіх засобах масової інформації, що дотичні до мера, писали: «розважальна програма “З турботою про дітей” відбувається з ініціативи Полтавського міського голови Олександра Мамая». Проте насправді заходи було оплачено коштом міського бюджету. Виходить, кожний полтавець, що сплачує податки, мав право прийти на свято та заявити, що дійство проводять з його ініціативи. 

За кожний захід, на якому міський голова заробляв додаткові голоси на наступних виборах, полтавці заплатили по 27 тис. грн. Загалом з міського бюджету забрали 600 тис. грн.  

Маніпуляція №2: набори для першокласників 

Міський голова уже традиційно вітав першокласників з 1 Вересня. Кожній дитині він дарував канцелярське приладдя та м’яку іграшку. Подарунки пакували у пакети з підписом політичної сили, яку представляє мер. Але ж подарунки придбали коштом міського бюджету.

Для першокласників закупили 3 тис. 483 набори. Кожний коштував 700 грн. Крім того, усі товари купили у фірми-прокладки, якій заплатили 2,43 млн грн. Щоб віддати гроші «своїм», міська рада, за ініціативи міського голови, провернула справжню аферу. Так, на конкурс подалися двоє учасників, які мають одного фактичного власника. Вони виставили однакову ціну та мають ідентичні документи. Тобто фірми навіть не намагалися удати конкуренцію. Виходить, що міський голова не тільки витратив гроші платників податків, але навіть не намагався зекономити їх, адже поспішав придбати набори у вигідної йому компанії. 

«Нас, здається, тримають за дурнів. Набори міський голова віддавав особисто, у брендованих пакетах “За майбутнє”. Але ж почекайте: купували за гроші людей, з міського бюджету, тоді як Мамай зробив усе для того, щоб люди думали, що це від нього особисто. Я вважаю, що так нас усіх хочуть купити, та ще й через дітей. Це дуже підло», — сказала мама першокласника Тетяна Ткаченко. 

Тож подарунки для своїх дітей полтавці отримали не безплатно від міського голови — протягом року кожний платник податків працював заради того, щоб міський голова роздавав канцелярські приладдя в пакетах зі своїм ім’ям. 

Маніпуляція  №3: школярів Полтавської територіальної громади підвозитимуть до шкіл 

Цьогоріч школярі Полтавської територіальної громади можуть залишитися без підвозу до шкіл. Так, майже одразу після свого призначення на посаду міського голови Мамай почав знищувати шкільні автобуси.

Першою постраждала школа у Пальчиківці: там, за дорученням міського голови, новий автобус забрали невідомо куди, пообіцявши натомість приватного перевізника як альтернативу. Батьки школярів розповіли, що автобус, який підвозить дітей, перебуває в аварійному стані, тож вони бояться за життя дітей. Крім того, транспорт приїздить нерегулярно, тож часто школярі запізнюються на навчання. Куди направили автобус, яким раніше користувалися у Пальчиківці, їм не повідомили. 

Згодом міський голова пішов далі — вирішив віддати з десяток шкільних автобусів комунальним підприємствам міста, зокрема —  підприємству з надання похоронних послуг. Пояснити рішення влада так і не змогла. Тоді, завдяки опозиційним до міського голови депутатам, передачу транспорту зірвали. 

Але міський голова все ж вирішив настояти на своєму. Він пообіцяв, що забезпечить школярів комфортним та сучасним транспортом, сказав, що вигідніше найняти для перевезень приватників. Насправді ж він мав домовленості зі старим знайомим перевізником-монополістом. Тому міська влада спеціально провалила дві закупівлі, щоб напряму укласти договір із тим самим монополістом Юрієм Лупаєнком. Тепер йому заплатять понад мільйон гривень. Ні, не за рік. А за перші 15 робочих днів перевезень за одним маршрутом та 77 днів — за іншим. 

Під питанням те, як їздитимуть до школи учні інших сіл, що приєдналися до Полтави. 

Це — лише три ситуації, у яких міський голова Олександр Мамай зманіпулював. Насправді, якщо копати глибше, виявиться, що це найменш шкідливе, що мер встиг зробити протягом третьої каденції. 

Далі — буде. 

Іван Задорожний