На Полтавщині розпочав роботу «Жіночий батальйон – 2021»

11 грудня в Терентіївці на базі військової частини десантно-штурмових військ відбувся обласний військово-патріотичний проєкт «Жіночий батальйон». Організатори заходу Управління молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації та Обласний молодіжний центр. Проєкт реалізується щороку, тому всі бажаючі жінки можуть взяти участь.

«Ми сприяємо національно-патріотичному вихованню на Полтавщині. Нещодавно відбувся захід «Заграва», де змагалися чоловіки. Для гендерної рівності, вирішили відродити «Жіночий батальйон», де в тактичній підготовці та знаннях дівчата можуть позмагатися та здобути нові уміння й навички»,– розповіла начальниця Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Марина Трохименко.

«Цей проєкт, заснований у 2014 році, дозволяє показати військові спеціальності для жіноцтва. Учасниці ознайомляться зі специфікою військових професій, а саме десантно-штурмових військ, з озброєнням, побутом, правилами заходів безпеки», – прокоментував тренер військово-спортивного центру «Воїн» Олег Бариш.

Цілий день протягом 7 годин дівчата та жінки-учасниці опановували нові знання та відпрацьовували їх на практиці. Кожне „бойове” завдання було по-своєму цікаве, що мотивувало активне жіноцтво спробувати та відчути на собі виконання кожного прийому.

Необхідними до виконання були пункти: відчути, як йти на суперника, правильно координуючи свій «підрозділ», стрибки з парашутом, лазертаг, тактична медична допомога, (правильність накладання джгута та перенесення пораненого на носилках), стрільба з гвинтівки тощо.

Директорка Обласного молодіжного центру Світлана Громцева додала: «У стратегії молодіжної політики пріоритетними є два напрямки: безпека та збереження здоров’я. «Жіночий батальйон» саме про це. Про безпеку, обізнаність, патріотичну та духовну налаштованість, розуміння хто ти, в якій країна живеш, що можеш робити».

За участь проєкті кожна команда отримала грамоту або подяку.

Анастасія Шикота

Інші новини
Як розчищають дороги Полтавщини від снігу