Новий стадіон, жіноча команда, дербі з «Ворсклою» та розвиток авіамодельного спорту – головне з прес-конференції «СК Полтава»

Після закінчення останньої гри у 2021 календарному році, СК «Полтава» провели загальну прес-конференцію, щоб підбити підсумки першої половини дебютного сезону у Другій лізі.

На зустріч 29 листопада прийшли журналіст полтавських видань та представники СК «Полтава»: головний тренер Володимир Сисенко, капітан команди Дмитро Щербак та президент клубу – Сергій Іващенко.

За підсумками цього календарного року, СК «Полтава» займає 6 місце у групі Б, другої ліги Чемпіонату України. Як для команди, яка ще минулого року виступала на аматорському рівні – це непоганий результат.

Більшість недооцінює фактор підвищення в класі, навіть сукупність факторів. Зараз наш рух випереджає плани

Зазначає головний тренер Володимир Сисенко

Підбиваючи проміжні підсумки першої половини сезону, Президент клубу Сергій Іващенко розповів про правильність переходу у Другу лігу саме цього року (така можливість випала через розширення дивізіону), рівень тутешніх команд та вектор на майбутнє:

В лігу зайшли багато амбітних команд з аматорської першості й чемпіонат став цікавішим. Ми трохи поспішали, але розуміли що й у тренерів і у футболістів є сили й натхнення виступати у професійному футболі. Для нас це все було новим: підходи до організації, тренувальний процес.

Завдання посідати перше місце у групі не було. Необхідно було познайомитися з чемпіонатом і закріпитися в середині турнірної таблиці, щоб потім комфортно починати весняну частину. Команда прогресує, набирає обертів і зараз вона вже краща, аніж на початку. Це показує, що ми на правильному шляху.

Сергій Іващенко

Також, свою думку щодо рівня ліги висловив й головний тренер команди Володимир Сисенко. Він сказав, що «знайомство» відбулося за планом, команда познайомилася з суперниками, стадіонами, містами та суддівством.

Далі нам необхідно робити наступний крок, покращувати якість гри та результати

Володимир Сисенко

Дмитра Щербака, який раніше виступав за інший полтавський клуб ФК «Ворсклу», також запитали про різницю між УПЛ та Другою лігою та рівень чемпіонату загалом.

Є різниця у швидкості, техніці та реалізації моментів, але глобально — футбол всюди однаковий.

Дмитро Щербак, капітан СК «Полтава»

При цьому, головний тренер наголосив на непередбачуваності Другої ліги, адже це «конкурентний чемпіонат, де кожен може переграти кожного».


На цьому формально закінчилася вступна частина прес-конференція, яка перейшла в обговорення тем подальшого розвитку та планів. Серед питань журналістів прозвучали питання на тему майбутнього стадіону, розвитку інших видів спорту та теоретичне підвищення у класі.

Зокрема, президент СК «Полтава» Сергій Іващенко розповів про стан робіт по майбутньому стадіону у Розсошенцях. За його словами, зараз тривають підготовчі та демонтажні роботи, бо вже у наступному році планується капітальний ремонт приміщень, які є на стадіоні.

Цього року ми придбали комплекс мотобольного стадіону в Розсошенцях, який перебував у непривабливому стані. Там були хащі… …Ми хочемо на цьому місці побудувати стадіон

Також, Сергій Іващенко розповів про орієнтовну дату перших ігор на новому стадіону СК «Полтава» та про напрями, які надалі хочуть розвивати у спортивному клубі.

Плануємо побудувати футбольне поле й тимчасову трибуну. Думаю, що у 2023 році ми зможемо на цьому стадіоні проводити всі матчі.

Сергій Іващенко

Як повідомив президент клубу, паралельно з тим, як на майбутньому полі будуть проводитися перші матчі з тимчасовою трибуною, будуть будувати й капітальні трибуни. Загалом їх має бути 3, а будівництво планується чергами.

Також, Сергій Іващенко розповів про розвиток інших спортивних напрямків – зокрема, гурток авіамоделювання:

Ми маємо чемпіона світу з авіамоделювання. Нині у нього є свій куточок у приміщенні на арені. Я хочу, щоб гурток авіамоделювання продовжував свою роботу на цьому ж місці, сюди приходили діти, хочу зробити авіамодельну школу.

Крім авіамоделювання, президент СК «Полтава» розповів про намір відкрити школу картингу, користуючись близькістю майбутнього стадіону з картодромом «Лтава».

Журналісти також запитали про розвиток жіночого футболу на що Сергій Іващенко відповів ствердно і сказав наступне:

Навіть зараз, коли ми виступаємо у другій лізі, нам необхідно мати бодай дитячу жіночу команду, і це не питання наших планів, це необхідна норма сертифікації клубу. Тому зараз ми працюємо над цим. У весняній частині чемпіонату в нас буде дівоча команда U-17, яка братиме участь у чемпіонаті області.

Проект стадіону також передбачає будівництво вуличні тренажери та бігові доріжки для занять спортом і бігу. Також, плануються і футбольні поля для тренувань та розвитку зокрема дитячого футболу.


Питання стадіону та майбутньої інфраструктури навколо клубу стали цілим блоком питань та зайняли левову частку прес-конференції. Далі журналісти почали ставити питання щодо спортивного майбутнього та глобальних планів СК «Полтава».

Враховуючи нинішню позицію клубу СК «Полтава», який займає 6 сходинку у Другій лізі, група Б Чемпіонату України з футболу, журналісти запитали про можливе підвищення у класі.

Сергій Іващенко розповів про бачення розвитку клубу, яке має відбуватися «поступово». Зокрема він наголосив про необхідність мати власний стадіон, оскільки за його словами без «власної арени рухатися до першої ліги немає сенсу».

Постійно ходити в приймах ми не можемо

Нагадаємо, більшу частину своїх домашніх матчів СК «Полтава» провела на орендованому стадіоні «Локомотив».

Враховуючи селекційну політику СК «Полтава», яка націлена на виключно полтавських гравців, журналісти запитали про потенціал такої ідеї та можливості виконувати поставлені цілі. Головний тренер Володимир Сисенко відповів так:

Для виходу у Першу лігу недостатньо лише результату. Ще ніхто не вирішував питання виходу до Першої ліги виключно на футбольному полі. Всіх деталей я не розкриватиму, це внутрішня кухня. Але, не зважаючи на те, що заданий вектор дещо звужує наші селекційні можливості, ми будемо його дотримуватися.

Також, головний тренер команди Володимир Сисенко розповів, що прямо зараз є декілька пропозицій від клубів УПЛ щодо купівлі гравців полтавської команди. Але разом з тим, він розповів, що поки що мова про це не йде, оскільки «вони ще не готові, щоб завтра опинитися в умовній УПЛ».

Володимир Сисенко також трохи розповів про те, як відбувається пошук гравців та про те, чи є шанс у полтавських аматорів потрапити до СК «Полтава»:

У будь-якого більш менш талановитого футболіста, де б він не грав, є шанс потрапити в нашу команду. Ми всіх переглядаємо й нікому не відмовляємо

Володимир Сисенко

Сергій Іващенко також додав, що «більшість футболістів так і прийшли з аматорів» та деякі «навіть футбольних шкіл не закінчували», тому головне розвиватися та працювати над собою.

Тоді є шанс

Додав президент СК «Полтава»

Можливе підвищення у класі прокоментував і президент клубу Сергій Іващенко, який розповів, що поки не розглядав варіант з виходом команди до Першої ліги, але допустив, що він цілком можливий. Також, він згадав про високу конкурентність в лізі та виділив такі команди як «Металург», «Скорук», «Перемога».

Одним з останніх та головних питань було питання про глобальні плани та цілі команди, на яке відповів президент СК «Полтава» Сергій Іващенко:

Глобальна мета — команда прем’єр-ліги та конкуренція для «Ворскли». Чому б полтавцям не побачити дербі? Думаю, це було б круто

Президент клубу Сергій Іващенко

Повну версію прес-конференції також можна переглянути тут.