Олександр Мамай переписав на цивільну дружину земельну ділянку під майбутньою лазнею

Олександр Мамай переписав на Олену Кнуренко земельну ділянку на вулиці Світанкова, на якій будує комерційну лазню. Раніше міська рада не погодила зміну цільового призначення землі на цій ділянці.

Влітку 2021 року депутати полтавської міської ради відмовилися голосувати за зміну цільового призначення ділянки на вулиці Світанкова. З таким проханням до депутатів звернулось ТОВ «Верія», адже ділянка має цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, а необхідно змінити призначення – для комерційного користування.

ТОВ «Верія» записано на тещу Олександра Мамая – Катерину Фелоненко. Сам Мамай тоді не голосував по цьому питанню через конфлікт інтересів. З тих пір питання на розгляд депутатів повторно не виносилось, але зміни таки відбулись.

Так, за даними Держгеокадастру, з 10 жовтня власником ділянки стала Олена Кнуренко – цивільна дружина міського голови. Крім того, 10 листопада на цю ділянку подавали документи щодо отримання дозволу на будівництво.

Про це відомо з будівельного реєстру. Також відомо, що дозвіл будівельна інспекція не погодила, рішення не прийнято через відсутність документів на право власності на ділянку. Варто зауважити, що в заяві йдеться про будівництво індивідуального житлового будинку.

Водночас, за словами Олександра Мамая, там будується «баня», яка вже у липні була готова на 70%.

Також варто уваги, що за даними будівельного реєстру, того ж таки 10 листопада, навпроти цієї ділянки (вул. Світанкова, 32), здано в експлуатацію новий житловий будинок, земельна ділянка під яким належить Людмилі Мамай – першій дружині Олександра Мамая.

При цьому іронічно виглядає те, що 10 жовтня місто замовило ремонт вулиці Світанкової: від її початку до недобудованої лазні Мамая. Ремонт виконало ТОВ «Будівельник 2016». Він обійшовся платникам податків Полтави у 4,5 млн грн. При цьому більшість вулиці займає територія родини міського голови: від Світанкової 23А до вулиці Яр, а також новозбудований будинок навпроти.

Та головне, що цих об’єктів ви не побачите в декларації Олександра Федоровича. Попри те, що міський голова своїм неголосуванням зі зміни цільового призначення земельної ділянки непрямо підтверджує свій інтерес до цього питання, в його декларації немає ні першої, ні другої дружини.

Таким чином, можемо зробити такі два висновки.

По-перше, Олександр Мамай продовжує розбудову вулиці Світанкової. При цьому він стверджує, що будує там лазню, але будує на землі житлового призначення й документи про старт будівництва також подає на зведення індивідуального будинку. Призначення землі він хоче змінити по факту зведення.

По-друге, на вулиці Світанковій упродовж років утворився цілий хутір родини Мамая, який після повернення в крісло міського голови коштом полтавців розбудував там інфраструктуру. Хоча, звісно, те, що він там проживає, не заперечує необхідності ремонту дороги коштом міського бюджету і не змушує його робити це самотужки.

Але міська влада роками ремонтує дороги в ручному режимі без пояснень громаді, за яким критерієм вона обирає вулиці для ремонту та без оприлюднення графіків ремонту. Більше того, вона роками не оприлюднює акти виконаних робіт, щоб люди могли порівняти ціни, за якими вона це робить.

Тобто в ручному режимі Олександр Мамай вирішив, що місто має за 4,5 млн грн відремонтувати вулицю, на більшості якої живе його родина, а він сам будує там комерційний об’єкт.

Максим САМОЙДЮК