Підсумки дев’ятої сесії Полтавської міської ради, що тривала 7 днів

Сьогодні відбулося друге пленарне засідання дев’ятої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання. На ньому мали розглянути усього одне «пакетне» питання «Про надання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками».

Події та результати першого засідання сесії від 16 листопада читайте в нашому репортажі.

В проект рішення «зашито» два питання: одне стосується затвердження проекту землеустрою ділянки площею 1549 м² для розміщення та експлуатації будівель і аеропорту «Полтава», яке дозволить будівництво нової злітної смуги.

Інше питання стосується згоди на передачу в оренду ТОВ «Верія ЛТД», що належить Катерині Фелоненко ділянки, площею 1308 м² землі на вул. Раїси Кириченко строком на 5 років. Зауважимо, що Катерина Фелоненко є тещею міського голови.

Нагадаємо, на першому засіданні сесії від 16 листопада це питання не було проголосовано через те, що міському голові Мамаю не вистачило одного голосу. Попри присутність у сесійній залі депутатів Юрія Бражника та Катерини Бабіч, їх голосів мер так і не отримав.

Тому Олександр Мамай оголосив перерву, що тривала 6 днів. Вже сьогодні, 23 листопада на сесію прийшло усього 19 депутатів – цього недостатньо для того, щоб сесія була повноважною. Не прийшли на сесію депутати від «Слуги народу», «Рідного Міста», «Свободи» та частини «ОПЗЖ» і партії «За майбутнє».

Цікаво, що на сесію не прийшли депутати від партії міського голови Євген Дикань та Мілена Муравенко, які вважаються близькими соратниками Олександра Мамая.

В сесійній залі серед присутніх, в ролі спостерігачів знову були депутати від «Слуги Народу» Катерина Бабіч та Юрій Бражник. Останній навіть взяв слово та виступив з трибуни. У своєму виступі він загадав МАФи, Прирічковий та поганий стан транспорту міста:

Я впевнений, що кожен із вас під розвитком розуміє своє. Для когось це МАФ в центральній частині міста, для когось це забудова багатоповерхівками парку Прирічковий, для когось це маршрутка, в якої відпадають колеса. Але все це жодним чином не стосується розвитку міста.

Голова фракції «Слуга Народу» Юрій Бражник

Також, депутат наголосив на важливості питання щодо затвердження проекту землеустрою ділянки площею 1549 м² для розміщення та експлуатації будівель і аеропорту «Полтава», яке б дозволило будівництво нової злітної смуги.

Сьогодні Полтава має унікальний шанс отримати півтора мільярда інвестицій для будівництва повітряних воріт. А це звичайно і податки, і додаткові робочі місця.

Він підкреслив те, що питання аеропорту знаходиться в пакеті разом з «особистим питання однієї людини, навіть міського голови» і є соціально важливим.

Олександр Мамай ніяк на цей виступ не відреагував. Натомість він без розгляду питання вирішив просто закрити друге пленарне засідання дев’ятої сесії Полтавської міської ради, яке формально так і не розпочалося.

Такий стан речей вказує на те, що на цей час більшості у міського голови немає.

Після того, як в сесійній залі пролунав гімн України та гімн Полтави, Олександр Мамай вирішив поспілкуватися з журналістами.

Чи принципово голосувати «пакетом»?

– Для мене нічого принципового не було. Це, якщо ви звернули увагу, в першому пленарному засіданні це питання було в загальному пакеті, була пропозиція одного з депутатів винести в окреме голосування. Я його виніс в окреме голосування і я вважаю, що політика не тільки навіть в Верховній Раді, а й в міській раді це повинна бути політика компромісів.

– Що стосується мене особисто, скажіть мені будь ласка. Є певні приміщення, будівлі, так? Людина хоче під цими будівлями зареєструвати свою земельну ділянку. Чому не можна? Ми таких земельних ділянок реєструємо на кожній сесії по 150 штук. Чому не можна?

Депутати говорять, що ця земля для вашої родини.

– Яка різниця для кого? Чому не можна, скажіть мені. Їхнє власне, куплене майно. Через нотаріуса викуплене майно. Чому не можна зареєструвати земельну ділянку під цим майном?

Але якщо це питання стає каменем розбрату, чому ваша принципова позиція не розділити ці питання й не дати змогу проголосувати окремо?

– Каменем розбрату для кого? Для кого?

– Я вже раз розділив. І ще раз кажу, що політика – це політика компромісів. Я чим старше стаю, тим більше згадую своє дитинство. Дитинство в мене було при Радянському союзі, я народився в 1968 році і коли мені було 7 років, я тоді пішов в перший клас, був 1975 рік. Це був розгар Радянського союзу. Тоді всі жили бідненько, всі жили однаково і коли хтось виносив цукерку і коли я його просив “дай мені вкусити кусочок цукерки”, то він завжди мені казав “а ти мені що?”.

Міські перевізники зверталися до міської ради з проханням підвищити вартість проїзду до 16 гривень, скажіть будь ласка, це реально взагалі зараз?

– На сьогоднішній день, я веду конкретні перемовини з усіма без виключення перевізниками і ми рахуємо для того, щоб як мінімум відтермінувати це прийняття тарифів. Найближчого часу цього робитися не буде.

– Але ми теж повинні прекрасно розуміти, коли газ коштував 12 гривень зараз коштує 38 гривень. Сьогодні в часи пандемії, їх штрафують, тому що не можна, щоб люди стояли в маршрутках, тільки стоячі місця. Ми прекрасно розуміємо, що перевізник додатково не довозить певних коштів. І якщо ви звернули увагу, великі автобуси вже зійшли з маршрутів, тому що вони вкрай збиткові на сьогоднішній день.

– І я слідкую як в Києві намагаються підняти тариф, сьогодні мер Києва Віталій Кличко теж відклав це питання до весни. Ну будемо намагатися протягнути, але ми маємо прекрасно розуміти – перевізник він все одно в душі бізнесмен. Якщо він буде працювати в збиток, то він буде працювати в збиток недовго.

Невдовзі буде рік, як розпочалася ваша нова каденція. Ви готові зібрати публічну прес-конференцію, поспілкуватися з журналістами, відповісти на якісь запитання, бо ми намагаємося з вами зустрітися з вами постійно, але через вашу зайнятість немає такої можливості.

– Я думаю буде наступна сесія, бюджетна сесія і після цієї бюджетної сесії ми зберемося у депутатській кімнаті і тоді я виділю годину-півтори, поспілкуємося.

Скажіть, на вашу точку зору – наскільки потрібна ця злітна смуга? Що змінить будівництво цієї одної смуги?

– Давайте повернемося до фонтану за мільйон. Чому до фонтану, бо чи потрібен нам такий фонтан? Безумовно потрібен, але не сьогодні. Потрібна нам злітна така смуга для Полтави? Потрібна, вкрай необхідна, але теж не сьогодні.

– Сьогодні, щоб зробити цю смугу і інфраструктуру біля аеропорту і в самому аеропорту, це потрібні великі кошти, а ще більше коштів потрібно потім все це обслуговувати. І якщо не буде пасажиропотоку в цьому приміщені і на цій злітній смузі, то кожного року цей аеропорт буде збитковим, збитковим, збитковим. Але я не та людина по своїй «вісовій» категорії, щоб давати вказівки президенту що робити. Це програма президента, він хоче це робить і йому територіальна громада всієї нашої країни дала вотум довіри і через 2,5 роки вони визначаться чи вірно робив президент чи не вірно.

Щодо земельної ділянки на Раїси Кириченко, підприємець Віктор Бажан, у якого поряд також є частина приміщення, то він говорив, що ви збираєтесь там збудувати торговий центр.

– То питання до Віктора Бажана.

Ця сесія вона закрита чи вона буде продовжена?

– Все закрита сесія. Ще раз, для тих хто не знає. Третій раз я є міським головою, я цих сесій провів вже дуже багато. Відкривав-закривав. Для того, щоб відкрити сесію потрібен кворум. Якщо кворуму нема, сесія не відкривається.

– Сесія ведеться, ведеться, ведеться, і на протязі сесії, якщо немає кворуму, то чи міський голова, чи голова Верховної ради, закриває сесію, якщо немає кворуму. Зрозуміли да, про що мова?

Наступна сесія – бюджетна. Які ключові питання і на чому буде направлений акцент?

– Акцент буде направлений на розвиток нашого міста.

На цьому, друге пленарне засідання сесії Полтавської міської ради завершилося. Нагадаємо, що за підсумками дев’ятої сесії депутати восьмого скликання підтримали питання щодо затвердження ДПТ «обмеженої просп. Миру, Прирічковим парком та проїздом» – це одна з скандальних забудов, яка викликала протести мешканців міста.

За таке рішення проголосували 22 депутати

Повний запис першого (основного) засідання сесії