Полтавці знову мітингують під стінами міськради

Люди вийшли на мирну акцію протесту «Мамай, окупанти нам не «брати»».

Причиною мітингу стала скандальна заява міського голови Полтави Олександра Мамая про те, що в Україні йде братовбивча війна, а на її території воюють дві наддержави в обличчі США та Росії.


Протест розпочався о 9:30. Прийшли ветерани АТО/ООС, громада, журналісти та депутати від «Європейської солідарності» — Олександр Дедюхін, Юлія Костенко, Андрій Карпов та Олександр Івахов.

Були плакати, музика з колонок та виступи. Зокрема, слово брали представники ветеранів та депутати «Європейської солідарності» (виступили всі, окрім Івахова).

Найбільше говорив Андрій Карпов, який заявив про намір отримати від Мамая звіт про підготовку міста в разі вторгнення Росії. Також, у розмові з журналістами він сказав, що особисто на тему скандальної заяви з міським головою він не спілкувався і хоче публічних вибачень чи пояснень.

«А якщо реакції мера не буде?» — Карпов, який раніше в відео говорив про те, що буде вимагати відставки мера у разі ігнорування, сьогодні сказав про “збирання позачергової сесії, щоб він дав нам політичний звіт”.

Основна частина людей, яка, судячи з усього організована cаме «Європейською солідарністю» вимагала публічних вибачень мера, але інша частина вимагала тільки відставки Мамая.

10:13. Люди пройшли в міську раду та направилися до кабінету місього голови. Його на місці не було. За цей час, в ході перепалок та вигуків, Андрію Карпову запропонували “спочатку вийти з політичної коаліції з Мамаєм”.

На питання «Чи готова фракція «ЄС» ініціювати збір підписів за оголошення недовіри Мамаю?» Андрій Карпов відповів, що це повинні ініціювати громадяни, які його обирали. Також, він сказав, що рішення про голосування “за” висловлення недовіри Мамаю будуть обговорювати з фракцією.

10:20. Андрій Карпов зателефонував міському голові та дізнався, що той буде на робочому місці о 15:00. Далі буде.

15:00. Подовження мітингу: Мамай так і не з’явився на зустріч.

Тим часом, в коридорах міської ради відбулася штовханина. В тому числі за участі Андрія Карпова.

Загалом, думки розділилися: секретар міської ради говорить про скликання сесії з метою почути від Мамая реакцію та звіт щодо оборонної готовності міста.

Інша ж частина ветеранів АТО та зокрема депутат міської ради від «Свободи» Ігор Скляр теж хоче ініціювати позачергову сесію, але заради одного питання — про оголошення недовіри міському голові Олександру Мамаю.

15:36. Наразі ветерани АТО/ООС збирають депутатські підписи, за зняття (оголошення недовіри) Олександра Мамая.

За сценарієм, у міського голови буде два тижні, щоб підписати скликання сесії. Голова координаційної ради ветеранів АТО Тарас Лелюх прогнозує, що мер проігнорує це звернення, тому далі ще 10 днів щоб зібрати сесію буде вже у секретаря міської ради Андрія Карпова.

Таким чином, якщо 14 депутатів підпишуть це звернення, вже у цьому році можливе зняття Олександра Мамая з посади мера.

Як повідомив Тарас Лелюх, вже є 4 підписи від депутатів.

З чого все почалося?

Вчора, 9 грудня через скандальну заяву міського голови Полтави Олександра Мамая про те, що в Україні йде братовбивча війна, а на її території воюють дві наддержави в обличчі США та Росії, в соцмережах з’явився анонс акції мирного мітингу.

Люди висловлюють свій протест, поширюють хештег #ПолтавщинаЧинитимеОпір в соціальних мережах та вимагають публічних вибачень перед ветеранами АТО.

Також, ввечері 9 грудня полтавські ветерани АТО/ООС записали відеозвернення до Мамая – вони вимагають збір позачергової сесії, щоб висловити недовіру Олександру Мамаю.

Нагадаємо, напередодні секретар міської ради Андрій Карпов записав відео звернення до міського голови, в якому він «вимагав вибачитися» та сказав, що в разі, якщо міський голова Мамай проігнорує звернення Карпова, останній пообіцяв, що буде вимагати відставки міського голови.