Прямо зараз до Верховної Ради проходять шість партій – дослідження Українського інституту майбутнього

Такі результати соціологічного дослідження Українського Інститут Майбутнього UIF «Рейтинги і антирейтинги політиків. Соціологічні підсумки 2021 року».

Повний аналіз та результати досліджень можна знайти за посиланням. Натомість «Полтавська Думка» зібрала найцікавіші дані з опитування.

Якби вибори до Верховної ради проходили б прямо зараз, до Парламенту б пройшли б 4 партії:

  • «Слуга народу»
  • «Європейська солідарність»
  • ВО «Батьківщина»
  • «Опозиційна платформа За життя»

Перше місце у партійному рейтингу до парламенту займає «Слуга народу». За неї готові проголосувати 19% серед тих, хто визначився і піде на вибори.

На другому місці партія «Європейська солідарність», яка набирає 16 % серед тих, хто визначився і піде на вибори.

Тоді як третє місце займає ВО «Батьківщина» – 14% серед тих, хто визначився і піде на вибори. З невеликим відривом на четвертому місці у партійних рейтингах до Верховної Ради «Опозиційна платформа За життя» з 13% серед тих, хто визначився і піде на вибори.

П’яте і шосте місце посідають «Сила і Честь» і Партія «Наші» відповідно. Кожна набирає по 5 % серед тих, хто визначився і піде на вибори.

Також, на межі проходження партія «Українська стратегія Гройсмана». За неї були б готові проголосувати 4%. Всі інші партії знаходяться за межею проходження до парламенту.

Соціальні настрої

Український Інститут Майбутнього також опублікував оцінку напрямку розвитку подій по країні:

  • Більшість громадян (67%) характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний. Правильним його вважають 19% опитаних і ще 14% не визначилися.
  • Порівняно з лютневим опитуванням частка негативних оцінок на кінець року є трохи меншою – 67% до 74% і водночас дещо більша частка позитивних оцінок: 19% проти 14% на початку року.
  • 52% респондентів вважають, що події неправильно розвиваються і в області, в якій вони живуть. Подібно до оцінок руху всієї країни, негативні оцінки превалюють над позитивними (28%).

Дослідники кажуть, що за вісім хвиль дослідження зафіксувалося поступове зростання позитивних оцінок та зменшення негативних, але все одно є уставлена тенденція коли громадяни дещо краще висловлюватися про ситуацію у місцевості, де вони живуть безпосередньо, у порівнянні з усією країною.

Усталеними є і вікові особливості оцінки подій в країні: зі збільшенням віку респонденти більш песимістично висловлюються про рух подій в країні і навпаки.

Найбільш актуальні проблеми в Україні

За думкою респондентів, опитаних Українським Інститутом Майбутнього, в Україні з поміж усіх інших виділяють дві головні проблеми – низькі заробітні плати і пенсії (38%) та війну на Донбасі (38%).

На другому місці також дві проблеми: високі комунальні тарифи, введення тарифу за транспортування (33%) та корупція (31%). Ці проблеми були одними з основних, які непокоїли громадян, впродовж всього 2021 року.

На умовному третьому місці стоїть проблема зростання цін на основні види товарів (28%). Проблема пандемії коронавірусу (24%) дещо втратила свою актуальність порівняно із жовтнем, втім її згадують набагато частіше, аніж на початку року.

Серед інших питань дослідники опитували людей про рівень довіри, почуття порушення конституційних прав, електоральні настрої.

Інші новини
Комунальники демонтували головну ялинку міста