Протести та сесія полтавської міської ради: що відбувається

Близько 9-ї години до стін міської ради зібралися люди, які протестують проти забудови Прирічкового парку.

Люди прийшли з плакатами, гучномовцем та колонкою. Приблизно до 9:30 під стінами лунала музика, зокрема пісні гурту «Океану Ельзи» та «Кіно». Після того, як зібралася більшість, люди почали підходити до гучномовців.

Серед виступаючих були активісти та депутати, зокрема Вадим Дудник, Ганна Мельникова, Марина Гіль та Юрій Бражник. Останній, разом з іншими депутатами запросив протестуючих до сесійної зали.

Близько 10-ї години, люди почали заповнювати коридори міської ради. Почалися сутички серед блогерів Володимира Величко та Антона Гури. В ході конфлікту, люди почали вигукувати «сепаратист» в адресу Володимира Величко, який провокував натовп.

Почалася сесія о 10:20. Традиційно, з вигуків «ганьба» на адресу міського голови. Далі, був час виступів громади. Серед тем, які висловлювали люди були питання реорганізації спортивної школи, забудови Прирічкового парку, забудови на вулиці Героїв АТО та інші.

Як тільки виступи громади закінчились, слово взяв Кувшинов Олексій Дмитрович – він доповів про діяльність окружної прокуратури за останні 9 місяців.

Близько 11-ї години слово надали депутатам. Першим виступив Ігор Скляр, депутат від «Рідного міста»:

Сьогодні в 49-му питанні порядку денного ПМР буде розглядати питання про надання в оренду земельної ділянки під сінокоси депутату Бублику. … Саме цей факт не тільки показує справжню ціль отримання мандату Юрієм Бубликом, а й порушує всі моральні норми справжнього патріота, яким він себе так любить називати. Це не дивлячись на те, що до нас фактично кожної сесії звертаються учасники російсько-української війни, які не отримали ще жодної ділянки.

Після цього Ігор Скляр «урочисто» запросив Юрія Бойко задля того, щоб той склав депутатський мандат.

На захист Юрія Бойко став Сергій Каплін — депутат, який сказав наступне:

Ви просто Юру поматросили і бросили

сказав Сергій Каплін.

Після цього виникла невелика словесна перепалка між ним та Ігорем Скляром.

Наступним депутатом за трибуною став Едуард Волков («Рідне місто»).

Також, виступав і голова фракції «Слуга Народу» Юрій Бражник. Він наголосив на тому, що депутати мають працювати на благо людей, які їх обрали. Він закликав міського голову та депутатів до діалогу у резонансних питаннях.

Далі міський голова оголосив перерву на 15 хвилин у зв’язку з несправністю системи для голосування.

Одразу після перерви, почався розгляд депутатів, які пропонували виключити питання №11, №103 та №122. Питання №106, 110 та 112 – виключили, а питання №120 та 121 затвердили в новій редакції.

Також, депутатка від «Європейської Солідарності» Юлія Костенко запропонувала змінити порядок питань та перенести питання №119 «утворення комунального закладу “Учасники бойових дій”» на місце №2.

Треба зауважити, що питання №122 стосувалося розробки детального плану територій у Прирічковому парку, що фактично означає останнім кроком перед забудовою. Депутати пропозицію Юлії Городчаніної щодо виключення цього питання з порядку денного не підтримали.

Це стало причиною того, що депутати від фракцій «Слуга Народу» та «Рідне місто» покинули сесійну залу.

Люди зустріли такий жест оплесками. Депутати, які залишились у сесійній залі на чолі з Олександром Мамаєм продовжили засідання.

Цікаво, що після цього депутати дуже швидко прийняли питання №2, яке до цього було під номером 119. При цьому, депутатка Юлія Костенко підтримувала порядок денний, що містив резонансні питання по Прирічковому парку. Ось список депутатів, які проголосували «за»:

Далі, депутати, що залишилися голосували за питання порядку денного. Більшість питань були прийняті досить швидко без особливих проблем.

Серед питань, які викликали труднощі або не були прийняті взагалі були:

  • Питання № 12 «Про надання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками»;
  • Питання № 24-34 щодо земель у старостинських округах
  • Питання № 41 та № 42, які стосувалися затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі у власність

Приблизно о 13:40 було оголошено перерву, після якої о 14:29, 22 депутати, які залишилися в сесійній залі підтримали питання, що стосується затвердження ДПТ «обмеженої просп. Миру, Прирічковим парком та проїздом».

Далі, депутати продовжили роботу, а Сергій Каплін взяв слово та виступив з критикою в бік опозиційних депутатів.

Після низки чергових затверджених питань, депутати повернулися до питання №12 «Про надання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками».

З другої спроби було підтримано виключення 90-го пункту, що стосувався будівлі на вулиці Соборності. Пункти № 78, 83 та 84 було виключено. Натомість за пропозицією депутата Віктора Булата, депутати виокремили пункти щодо аеропорту та ділянки на вул. Раїси Кириченко, 26.

Зауважимо, ділянки на вул. Раїси Кириченко, 26 має отримати теща Мамая.

Таким чином утворився «пакет» з двох питань – питань аеропорту (громади) та питання оточення Мамая. Оскільки відбувся конфлікт інтересів, міському голові не вистачало голосів, тож він оголосив перерву, щоби вмовити депутатів від «Слуги Народу» Юрія Бражника та Катерину Бабіч.

Оскільки, міський голова так і не зміг домовитися з опозиційними депутатами, з урахуванням відсутності кворуму, він оголосив про безстрокову перерву для переговорів з представниками інших фракцій. Оголосити дату продовження сесії мають завтра, 17 листопада.