Розробник вакцини Pfizer тестує експериментальну таблетку проти COVID-19

За даними американської компанії, таблетка вже показує хороші результати – кількість госпіталізацій та смертей знизилася на 89%.

Про це йдеться з дослідження ліків «Паксловід» (Paxlovid). В ньому взяли участь 607 осіб, які отримали таблетку разом з препаратом проти ВІЛ (для того, щоб пігулки від коронавірусу довше залишалися активними в організмі).

Протягом п’яти днів виявлено 6 госпіталізацій та нуль смертей. Водночас з 612 людей, які отримували плацебо, було зафіксовано 10 смертей та 41 госпіталізація.

Ми сподівалися, що у нас є щось екстраординарне, але рідко можна побачити, щоб ліки мали майже 90% ефективності у питанні захисту від смерті

Доктор Мікаель Долстен – головний науковий співробітник Pfizer

Слід додати, що учасники експерименту були не вакциновані та здебільшого це були пацієнти з групи високого ризику. Також, компанія проводить випробування на пацієнтах з інших груп ризику та, в тому числі серед людей, які перебувають в контакті з хворими на COVID-19.

Серед іншого, у Pfizer повідомили, що частота проблем після препарату склала близько 20%. Таблетки мають з’явитись після того, як її дозволять американські та міжнародних регуляторів.

Інші новини
Дивіться, які заходи відбудуться в полтавському «Дія. Бізнес» в грудні