Що підготував нам прийдешній рік?

Пролітають сніжинки навкруги, стоять оголені дерева, за вікном яскравий зимовий ранок… Ось і настає Новий рік.

Всі кудись поспішають, аби встигнути відсвяткувати з родиною. На столі, за традицією, олів’є, м’ясо та вареники. Мама подає найсмачніші страви, аби їх скуштували найрідніші для неї люди. Родина сідає за стіл в очікуванні свята. Ну ось, невже! Годинник б’є дванадцяту… За вікном вогники, роздаються звуки келихів та святкового співу. Ось і настав 2022 рік!

Через декілька днів, можливо, не буде такого ж святкового настрою, адже дорослим знову треба йти на роботу, дітям в школу чи дитячий садочок, студентам повертатись в університети… Чи може повернутися цей сумний повсякденний настрій? Що ж для нас підготував прийдешній рік?

 Ти прокидаєшся, зранку готуєш каву та збираєшся на роботу. Перед тим, як вийти, обов’язково одягаєш маску, береш декілька запасних та не забуваєш про антисептик. Заходиш у тролейбус під номером 5, як і вчора. Тобі знову говорять одягти маску. Але ти відмовляєш. Так, відмовляєш. Чому? Звісно ти скажеш, що тобі набридло одне й те саме кожного дня. Більшість з тобою погодяться. Але й будуть ті, які стануть суперечити твоїм словам. Авжеж, жити “за графіком” не подобається нікому. Ти ніби стоїш на місці та не рухаєшся вперед . Звісно, таке відчуття не може приносити радість. Але чому треба статися, аби радість повернулся? Ти сам можеш зробити собі свято, продовжуючи його, може, і до наступного року. Але як?

Кожен розуміє, що майже всім набридло надягати маски та постійно чогось боятися. Але це не привід бунтувати та тікати від важливих питань і проблем. Головне – навчитися розуміти, що деякі міри були прийняті для того, аби вберегти твоє життя та здоров’я оточуючих. Важливо приділяти цьому увагу, якомога частіше. А маленькі радощі можна знайти в будь-яку мить свого життя. Це можуть бути обійми близьких людей, маленьке тістечко, чи навіть десять з математики.

Маю надію, що 2022 рік принесе нам якнайбільше радості, здоров’я, сил та терпіння, аби подолати всі майбутні труднощі. Головне – радіти життю та радувати людей поблизу тебе. А щоб прийдешній рік став ще кращим, треба притримуватися деяких правил для збереження власного спокою. Важливо починати з дій, а не зі слів. Зі святами!

Вікторія Бондаренко, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст», Полтавський ОЦЕВУМ