Що таке помилка?

Для кожної людини слово «помилка» має своє значення. Для трьохрічної дитини – це неправильно вимовлене слово, для підлітка – вибір «не тієї» компанії, а в житті дорослої людини — це вже набагато серйозніші речі.

Ось найпростіший приклад: коли ми дорослішаємо, перед нами постає великий вибір професій, і головне – обрати правильний варіант, бо від цього залежить наше майбутнє. За всі свої тринадцять років, я зробила не багато помилок, але деякі з них вплинули на моє подальше життя. Усі люди можуть допустити помилки, без них ніяк, адже народна мудрість говорить: ми вчимося на своїх помилках. Неправильна дія або рішення допомагають нам не допустити якоїсь помилки надалі! Звичайно, люди намагаються зробити все гарно та правильно з першого разу, але не завжди виходить. Проте, якщо наполегливо старатися та чітко йти до своєї мети – все вийде! Інколи помилки інших людей можуть поранити нам серце, ми постійно думаємо про цю ситуацію. Але! Багатьом відома цитата «сьогодні – вже минуле», його нам не змінити, треба рухатися вперед, при цьому взявши до уваги чужі уроки.

Наприкінці життєвого шляху багато людей починають переживати найемоційніші фрагменти свого життя. Це можуть бути як веселі та радісні моменти, так і сумні. «Шкода, що мені не вистачило мужності залишатися вірним собі, а не жити так, як очікували інші» – більшість людей за своє життя не змогли втілити й половини своїх планів, і лише в останні моменти свого життя зрозуміли, що це результат їхнього власного вибору.

Пам’ятайте, помилка – це поштовх людини на вірний шлях у майбутньому. І якщо ваша близька людина зробила помилку, то потрібно усе пробачити, адже колись на її місці може опинитися кожен.

Коцюба Діана, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМ