Скільки коштує спорядити солдата на фронт

Виявляється, війна – це дорого, тому навіть на понад 100 днів війни волонтери й досі збирають та закривають абсолютно різні запити від військових та їх родичів, які допомагають зібратися на війну.

Через це Володимир Зеленський навіть доручив головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному перевірити повідомлення у соцмережах та ЗМІ про те, що українським бійцям не вистачає засобів захисту.

Тож про те, чи справді Україна виявилася неготовою до війни з Росією та про те, скільки коштує одягнути одного українського солдата – далі. 

Мільйон воїнів

У війні з Росією беруть участь 700 000 українських військовослужбовців. На початок вторгнення 24 лютого чисельність українського війська становила близько 250 000. 

Станом на сьогодні війна та потреби армії – найбільша стаття видатків держави. На війну Україна витрачає три четверті свого бюджету. Тільки за п’ять місяців 2022 року з держбюджету на потреби військових пішло 232 млрд грн. Це вчетверо більше, ніж за увесь 2021 рік, писала 2 червня в Facebook заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Тільки до лав ТрО з початком війни вступило вдесятеро більше бійців, ніж за планом Міноборони – 110 000 проти 11 000. 

Волонтери та міжнародна допомога

За даними “Наші гроші”, Міноборони припинило закупівлю бронежилетів у 2019 році, тому за певними даними більшість військовослужбовців на фронті досі використовують волонтерські або власні засоби захисту.

Те, що військовим не вистачає захисного спорядження, визнають і в Міноборони. З цим погоджуються й волонтери, зокрема Сергій Притула каже:

«Це нормально, що зараз усім усього бракує – зважаючи на те, що кількість військових зросла втричі» 

Тарас Чмут – очільник найбільшого благодійного фонду «Повернись живим», що допомагає армії з 2014 року – розповідає, що зараз потреба в бронежилетах 300 000 штук. Зараз, за його даними, Міноборони закуповує в середньому по 40 000-50 000 бронежилетів за місяць. “Ще стільки ж Україна отримує від західних партнерів, і ще приблизно стільки ж – від волонтерів”, – каже Чмут.

Ціна захисту

Усі дані Міністерства оборони щодо закупівель та забезпечення наразі закриті. LIGA.net розпитала волонтерів, скільки коштує спорядження українських захисників і що саме їм знадобиться під час виконання бойових завдань. 

За загальними підрахунками, вартість необхідних речей для військового, що їде на фронт, щонайменше – 65 975 гривень (список – на графіку)

Ці підрахунки не включають ціну на зброю та на допоміжне обладнання (приціли, рації тощо). Також, варто врахувати, що ціни на амуніцію для військових варіюються залежно від бренду та якості.

Окрім цього нашим захисникам потрібні аптечки (кожному), приціли, дрони, тепловізори та інше дороговартісне обладнання (як мінімум по декілька на взвод) та інші предмети побуту. Тож, попри закупівлю амуніції державою, волонтери є важливим тилом для наших солдат, адже швидко компенсують незакриті потреби військових 

Підтримуйте перевірених волонтерів, вірте в ЗСУ, аби все було Україна.

Юрій ДРОГА