Ставитися до війни треба спокійно

Це факт.

Все може бути, як і те, що війна з рашистами не закінчиться швидко, але обов’язково закінчиться перемогою України.

Коли закінчиться війна? Цього, на жаль, ніхто точно не скаже. Звісно, може статися щось подібне, що ми вже бачили наприкінці лютого 2014 року в Києві: Майдан був фактично оточений зі всіх боків, і комусь здавалось, що шансів немає. Але наступного ранку раптово зникли і «беркутівці», і тітушки, і екс-президент…

Тож не виключено, що завтра ми прокинемося, відкриємо новини, а там кожна – про те, чого чекає кожний українець. Чи реальний такий сценарій? А який сенс таке обговорювати?

Саме тому нині багато хто каже, зокрема з військових, що треба тверезо дивитися на виснажливу боротьбу.

Так, ми стоїмо і стоятимемо. Так, ми добряче даємо оркам по зубах. Так, ми дійсно зламали усі плани путіна. Так, позитивні блогери, які підносять настрій, бойовий дух, дають надію і діють, як «заспокійливе» – точно потрібні у кризові часи, як і, власне, міфи та легенди про безсмертних героїв. Потрібні щонайперше цивільним. Але…
Так, серед окупантів є чимало ненавчених, голодних новобранців. Але є також і високопрофесійні та добре оснащені підрозділи. Тож – з чого і почали – треба спокійно, тверезо оцінювати варіант із затяжною війною.

«Якщо хтось чекає контратаки зі штиками наголо, то це безглуздо». Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в коментарі Укрінформу розповів, що попереду справді можуть бути довгі місяці виснажливої боротьби та праці. «Тій частині населення України, яка мало що розуміє у військовій справі, але душею та думками бажає якнайшвидшого звільнення окупованих територій, слід розуміти, що це процес неспішний. Його розпочато, але він займе досить тривалий час. Тому до інформування населення мають підключатися ті, хто має прямий доступ до умів громадян. Не треба робити ура-патріотичних заяв про звільнення того чи іншого населеного пункту за годину, добу чи тиждень, а оголошувати про його звільнення за фактом», – каже експерт.

Реальні аналітика, прогнози та інформування – це головний козир України, яка з кожним днем стає дедалі ближе до перемоги.

Очевидно, що російська армія за рядом показників перевершує ЗСУ. Це чисельний показник, технічний, економічний тощо.

Слід розуміти, що у рф сформувався досить суттєвий контингент професіоналів у всіх родах військ, які здобули значний бойовий досвід у Сирії, у внутрішніх конфліктах, в Україні на Донбасі та інших гарячих точках. І вони були кинуті в Україну в першій хвилі вторгнення.

АЛЕ! Дякуючи суперсилі, відданості, силі волі та духу, розуму українських захисників, ми щиро віримо у наше мирне завтра! Наша армія – дійсно краща армія світу! І це дійсно бачать всі країни! Тому наша держава впевнено крокує до перемоги!

Слава Україні! Героям слава!

Орина Васильєва