Гумор під час війни – чи варто?

Гумор – це невід’ємна частина українців, події 2022 року шокували всіх, і було зовсім не до сміху. Українці рятувались з-під обстрілів, завалів, пакували тривожні валізи тощо. Але не дивлячись на це, якщо вторгнення почалося о 5 ранку, то вже о 5:15 у мережі почали з’являтися перші меми. Українці – незламний народ, який неможливо подолати, а дивлячись на постійні тривоги, обстріли, люди всеодно тримаються, жартують, підтримують один одного, всі згуртувалися та, наче одна велика родина, стоїмо поруч. Українські телезірки також підтримують: волонтерили, відбудовували та розбирали завали, спричинені ворогом. Знімали жартівливі відео у своїх профілях соцмереж, як наприклад, казки діда Стаса, у виконанні народного артиста України Станіслава Боклана. У гумористичних телешоу «Квартал 95», «Ліга сміху», навіть у національному «Марафоні Єдності» по телебаченню звучали жарти про жалюгідну армію росії. В Ютубі з’явилися гумористичні огляди новин «великої країни», бо так сміятися з рф, як українці, не вміє і не може ніхто! Це окремий вид мистецтва.

Я дуже пишаюся українцями, війна показала, що ми насправді згуртована та цілеспрямована до перемоги нація. У надскладний для нас час, коли наші домівки зруйновані, коли ворог залишає нас без електроенергії та зв’язку, ми все одно залишаємося у доброму гуморі. Дуже пишаюся українськими військовими, які вже майже 11 місяців боронять наші кордони. Від початку повномасштабного вторгнення у тіктоці, інстаграмі, телеграмі почали з’являтися відео, як наші військові танцюють, співають жартівливі пісні, грають на музичних інструментах та розповідають анекдоти.

Отже, відповідь на питання: «Гумор під час війни – чи варто?». Та звісно ж варто, якби ми не вигадували жарти про нікчемну рфію, було б набагато складніше йти до перемоги. Україна однозначно переможе, по-іншому просто не може бути, але коли у багатьох гарний настрій, коли українці у доброму гуморі, ви просто уявіть, як бісяться наші вороги, коли анекдоти про їх армію правдиві до останнього слова, – яке ж це задоволення. Їм конче потрібно нас зламати, потрібно що б ми здалися, та це зовсім не про українців, ми ніколи не здавалися і не здамося. Україна ніколи не стане на коліна, бо ми нездоланні.

Олександр Жадан