Полтавського міського голову підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України

Прокурори Полтавської обласної прокуратури повідомили очільнику Полтави про підозру у вчиненнікримінального правопорушенняпроти основ національної безпеки нашої країни (ч. 2 ст. 114-2 КК України).Виходячи з досудового розслідування, високопосадовцю інкримінується несанкціоноване поширення інформації щодо розміщення підрозділів Збройних сил України, здійснене в умовах воєнного стану. Із цього приводу 29 грудня керівник обласної прокуратури Антон Столітній провів брифінг для журналістів.

«Сьогодні за результатами аналізу зібраних даних у кримінальному провадженні, якеза процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури розслідують слідчі Управління СБУ в Полтавській області, я прийняв рішення про пред’явлення підозри Полтавському міському голові у вчиненні злочину проти основ національної безпеки України, — зокрема повідомив Антон Володимирович. — Керуючись ст. 481 Кримінального процесуального кодексу України, після підписання підозри я надав доручення підлеглим прокурорам, які спільно з працівниками СБУ і вручили її адресату. Санкція статті, за якою інкримінується вказаний злочин, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5-ти до 8 років. Окрім того, слідчі нині перевіряють причетність посадовця до вчинення інших злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Триває аналіз зібраних доказів, проводяться необхідні слідчі дії та експертизи».

Більш детальну інформацію щодо інших епізодів «діяльності» згаданого чиновника керівник Полтавської обласної прокуратури пообіцяв надати вже наступного року. Окрім того, він зазначив, що слідчі органи Полтавської області перевіряли причетність цього посадовця до вчинення інших кримінальних правопорушень зокрема в межах провадження щодо зловживання службовим становищем, зареєстрованого за ст. 364ККУ. Так, за даними слідства, керівник комунальної організації за попередньою змовою з бухгалтером вносили недостовірні відомості до табелів обліку робочого часу. На підставі підроблених документів дві жінки отримували зарплатню, хоч фактично не працювали в цій організації, а виконували обов’язки хатніх працівниць. Наразікерівнику комунальної організації, бухгалтеру,а також двом іншим  особам прокуратура області пред’явила підозри за низкою статейККУ.

«Водночас, оскільки вказаний посадовець є суб’єктом кримінального провадження, підслідного НАБУ, з огляду на вимоги ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, прокурори скерували ці матеріали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», — додав Антон Столітній.

Ганна ЯРОШЕНКО