Великі гроші руйнують суть

«Сенс мого життя – гроші», – чи доводилось вам хоча б раз у житті таке чути? Напевно так, бо досить великий відсоток людей переконані, що їх щастя та суть життя «лежить у сумі». Вірно це, чи ні, відповідь беззаперечно буде суб’єктивною. Але яка все ж таки правильна?

Якщо ви не належите до сім’ї мільйонерів, то, без сумніву, хоча б колись хотіли розбагатіти. До того ж мріяли про знайдену сумку з мільйоном або ж виграшний лотерейний білет. Це, поза всяким сумнівом, людський фактор. Всі ми хочемо жити в достатку та не мати труднощів з грошима. Більшість людей обирають мріяти, лежачи на дивані, але не починають діяти. В чому ж проблема? Напевно, легше нічого не робити та спиратися на вислів: «така моя доля». Але, я думаю, всім зрозуміла ця відмовка. Можливо, проблема лежить у відсутності мотивації та внутрішньої думки: «нічого не вийде», «це лиш мої фантазії, не більше». Але ж більшість навіть не спробували піти на авантюру та ризикнути. Я думаю, що в цьому випадку слід знайти моральну підтримку в близьких для вас людях. Уявимо, що ви вже розбагатіли, відкрили бізнес, живете у власному маєтку з чудовим газоном, басейном та маєте власне дороге авто. Ви щасливі? Звісно ж! Ніхто не відмовиться від такої розкоші. Але чи можна все це майно назвати сенсом життя? Думки звісно ж розбігаються, але, я вважаю, що цього недостатньо для повного щастя. Може, все ж таки сенс життя не в грошах? Можливо, він у щасті, близьких людях, що тебе оточують чи пережитих емоціях? Бо завдяки цьому ми відчуваємо себе людьми та справжній смак життя. Я думаю, що важко назвати людиною того, хто бачить свою суть лише у збагаченні. Адже у більшості випадків особистості, які мають доступ до великої суми забувають про своїх рідних, друзів та втрачають людяність. Що, на жаль, сталося з російськими окупантами. Всім нам відомі історії про крадіжки, вбивства та насильство з боку агресорів, що прийшли на нашу землю. Якщо подумати, то виявляється, що це все – один із наслідків бажання розкоші, відсутності совісті з результатом втрати людяності. Поведінка цих загарбників не є допустимою в наш час: розстріли цивільних, пограбування їжі чи майна селян та ряд інших жахливих дій. «Кури, індики, яйця – все зжерли. Мало того, що грабували, ще й все зжирали», – коментар жінки, яка стала жертвою полону. Тепер давайте подумаємо, чи варте повне збагачення, маєтки, власні автомобілі, крадіжки, чи інше майно, можливо, придбане не власною працею, якщо в кінці це не зробить вас щасливими? Звісно ж, ні! Ніяка гривня чи тисяча не допоможе людині відчути себе живою на 100%. Авжеж, це принесе якусь кількість задоволення, але не зробить вас щасливим на великий проміжок часу. Тоді, може, суть нашого життя не полягає у грошах? Можливо, сенс знаходиться на більш духовному рівні?

Не важливо скільки у тебе грошей, адже можна бути щасливим навіть із 100 гривнями у кишені. Важливо зрозуміти своє призначення та залишатися людиною. Якщо ж, на вашу думку, цього замало, то звісно треба почати рухатися до своєї мети, але не варто ставити гроші на передній план. Адже великі гроші руйнують суть.

Бондаренко Вікторія