Війна, стрес, діабет: профілактика та вчасне виявлення
цукрового діабету 2 типу в умовах війни

Війна та її наслідки є причиною хронічного стресу. Такий стан може стати тригером розвитку цукрового діабету 2 типу, особливо у людей, які мають високий ризик виникнення цього захворювання.  

У рамках інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» відбудеться безкоштовне тестування рівня глюкози у крові та консультація із сімейним лікарем для внутрішньо переміщених осіб і усіх охочих. 

Тестування пройде 8 червня о 10:30 у Полтавському коледжі нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за адресою вул. Грушевського, 2А.

“Мисливці за діабетом” – це інформаційна кампанія Центру громадського здоров’я України та Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», яка має на меті підвищити обізнаність українців про цукровий діабет 2 типу і мотивувати їх регулярно перевіряти свій рівень глюкози в крові. Україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я” реалізується, щоб зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності українців від неінфекційних захворювань. 

Також ви зможете дізнатися про активності, які реалізуються у рамках проєкту «Мисливці за діабетом», а також про нові ініціативи, які україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» планує втілити вже найближчим часом. Зокрема про роботу мобільних медичних команд, які надаватимуть допомогу і ліки у віддалених населених пунктах Полтавської області. 

У заході візьмуть участь:

  • Галина Майструк, менеджерка україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я»,
  • Ніна Дурдикулиєва, регіональна координаторка проекту «Діємо для здоров’я» у Полтавській області,
  • Світлана Левченко, сімейна лікарка, лідерка команди «Мисливців за діабетом» у Полтавській області.