Суддя Октябрського суду вимагала 15 тис. доларів хабара за «правильне рішення» у справі пожежі в готелі «Голд»

Що відомо?

У грудні 2021 року в Октябрському райсуді відбулися обшуки в кабінеті судді Ірини Блажко. Дослідження реєстрів судових рішень дозволило нам дізнатися більше про те, що трапилось.

Отож ця історія починається ще в жовтні 2016 року. Тоді в приміщенні колишнього готелю «Голд» на Першотравневому проспекті (біля парку «Перемога») сталася пожежа. Поліція спочатку навіть підозрювала власників готелю в умисному підпалі, адже власники побудували готель за кредитні гроші, які ще не повернули. Готель намагались відібрати і під час конфлікту сталась пожежа.

Минуло вже більше п’яти років і наразі тривають суди щодо страхових виплат по цій пожежі. І от саме цю справу розглядає вищезгадана суддя Ірина Блажко. Учасниками судової суперечки щодо стягнення виплат є страхова компанія «Провідна», Оксана Говорухіна (позивач) та третя сторона – Ігор Дігоров (виступає на боці позивача).

Затриманому за хабарництво головному перевізнику Полтави визначили розмір  застави / Полтавщина
Ірина Блажко / Фото: «Полтавщина»

В одній з ухвал (вона тут) ми дізнались, що, за версією слідства, суддя Блажко вимагала у позивача 15 тис. доларів за прийняття «потрібного рішення» щодо отримання компенсації у страхової компанії. Натомість Дігоров звернувся до НАБУ.

Тут треба сказати, що пан Дігоров є директором ТОВ «Дігоровський», яке було прописане в приміщенні готелю «Голд». І саме родина Дігорових і була власником готелю, і саме вони укладали страховий договір щодо будівлі. Тому не ясно, чому позивається Оксана Говорухіна, а Дігорови виступають у статусі третьої сторони. Але ми залишаємо цей факт тут, хоча в цій історії це не головне. Головне далі.

Отож 14 грудня 2021 року відбулись слідчі дії і наразі суддя Блажко усунена від розгляду справи. Проте важливим моментом є інше: після обшуків по цій справі Антикорупційний суд у Києві арештував майно іншого судді з Полтави. Який дивний збіг.

22 грудня арештували майно Юрія Новака – головного судді вже іншого суду – Ленінського райсуду Полтави. Суддя Новак після цього навіть був на лікарняному, хоча зараз він проводить засідання за розкладом.

Юрій Новак / Фото: Зміст

То що виходить? 

Виходить пікантний момент, що фігурантом справи щодо ймовірного вимагання хабара суддею Блажко є інший суддя, роль якого в цій справі нам поки що невідома. Але точно відомо, що в ухвалі є констатація факту про арешт майна судді Новака за цим провадженням.

Згідно реєстру родинних зв’язків суддів та декларацій майна ні Блажко, ні Новак не родичі, не ведуть спільного побуту. Проте відомо, що того ж таки 22 грудня, в день розгляду справи щодо арешту свого майна, суддя комусь раптом подарував єдину свою квартиру (невідомо кому).

До речі цю квартиру йому подарувало місто у 2017 році. Тобто Полтавська влада у 2017 році подарувала судді однокімнатну квартиру, а тепер він її переписав на когось, аби уникнути її арешту.

А вже 2 лютого Антикорупційний суд розгляне питання зняття арешту з майна Юрія Новака. А от інформації щодо арешту майна судді Ірини Блажко в реєстрі немає.

Сухий залишок

Отож ми маємо справу вимагання хабаря суддею Октябрського суду і водночас по цій самій справі фігурує суддя вже іншого – Ленінського суду. Яким чином двоє служителів Феміди різних судів фігурують в одні справі поки що залишається загадкою. Адже офіційних родинних зв’язків і спільного побуту в них, начебто, немає. Але слідство все ж пов’язує їх. Сподіваємось, деталі відкриються згодом. 

Далі буде…

Максим САМОЙДЮК