Тайм-менеджмент: лайфхак просто так

Хоч як би нам не хотілося, але неможливо додати ще декілька годин до доби. Навіть якщо б так сталося, то кількість справ, які потрібно виконати, лише б збільшувалася. У будь якому разі, якщо Вам постійно бракує часу, то хорошим рішенням буде ознайомитися з таким поняттям як «тайм – менеджмент». Це техніки та методи, які допомагають нам грамотно та ефективно керувати своїм часом. Більшість з них засновані на таких трьох компонентах, як обрання пріоритетів, структурування та планування.

Якщо Ви робите вибір на користь тайм – менеджменту, то перш за все потрібно пам’ятати, що це навичка над якою потрібно постійно працювати. Також не існує методів тайм – менеджменту, які б підходили абсолютно всім. Аби знайти те, що підійде саме Вам потрібно спробувати хоча б декілька. У цьому спробую допомогти.

Техніка Pomodoro

Свою назву цей метод отримав через те, що його автор, Франческо Чірілло, спочатку використовував кухонний таймер у вигляді помідора (італійською pomodoro) аби відмірювати час.

Техніка Pomodoro – це техніка розподілу часу де на те аби виконувати роботу відводиться 25 хвилин і 5 хвилин на відпочинок. Разом цей відрізок часу називають «помідором». Через кожні чотири повтори – відпочинок 30 хвилин.

«Поїдання жаби»

Можливо є одним із найвідоміших методів тайм – менеджменту. Нам пропонується робити найважчі справи першими. Тоді всі інші задачі будуть здаватися менш важкими.

Маленькі задачі

Це правило є частиною методу Девіда Аллена GettingThingsDone і воно є протилежність попереднього. Згідно з ним ми виконуємо найменші задачі, такі як перевірка пошти, спочатку.

To – don’t list

Багато звичок та справ які просто крадуть у нас час. Спробуйте скласти список таких та відмовитися від їх виконання. Наприклад, приберіть з робочого столу все, що може вам заважати або намагайтесь не звертати увагу на різні повідомлення.

Формула Айві

Складається він всього з декількох пунктів:

  • У кінці кожного робочого дня записуйте шість найважливіших справ, які потрібно виконати упродовж наступного дня.
  • У початок списку записуйте найважливіші справи.
  • З ранку наступного дня починайте працювати над справою, яка була першою у списку. Починайте працювати над наступною справою лише після того, як закінчите попередню. А якщо якісь справи залишилися невиконаними, то просто перенесіть їх на наступний день.
  • Повторюйте ці дії щодня.

Цей метод здається дуже простим, але він вчить нас обирати пріоритети та бути послідовними.

Звичайно, це лише мала частина технік та правил, які можна знайти у мережі. А у цій справі важливо підібрати комфортний саме Вам. І, можливо, тоді потреба у додаткових годинах зикне непомітно.

Богдана Гречана