Ціна слова

Людина майже з початку свого розумного життя ставила ціну на різні товари і могла збагатитися через це. Але що для тодішніх людей і для нас значило слово і як його ціна впливала не на кількість золотих монет чи кольорових папірців в гаманці, а на людську долю чи навіть на життя цілої країни і світу. Такі приклади ми можемо прослідкувати протягом всієї історії, і навіть сьогодні ми, не помічаючи, своїми словами формуємо не лише сьогоденні події нашого життя, а і майбутнє, де кожне слово, яке збереглося, може стати смертельною отрутою долі. 

Людський розум – це емоційний океан, і кожну емоцію ми вивільняємо найчастіше у словах, а слова в нашому житті є зброєю, які ранять чи підтримують, мотивують не фізично, а й духовно. Часом, ми в поривах емоційних можемо навіть не контролюючи і не задумюючись сказати слова, в той момент вони гострі, як ножі, і тоді це здається це перемогою. Проте, коли проходить буря, можемо вже мудро подивитися на ситуацію і зрозуміти як боляче влучили в душу людини, тим зробили боляче і собі. 

Словами ми кохаємо і ненавидимо, перемагаємо і боїмося, сумуємо і радіємо. Наше життя відображене в словах, ціна слова відображена в нас людях, ми здатні кожне слово зробити безцінним. І хай ціна залишається лише в магазинах на товарах, навіть не на вагу золота, срібла чи тону алмазів, слово створює момент життя. Людині слово дає допомогу, можливо, і не зовсім зрозумілу але з часом приходить зрілість, приходить розуміння цінності життя, і так само прийде розуміння слова не як товару, а як чорнила для написання книги під назвою «Життя».

Дмитро Пантюхов, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського ОЦЕВУМ