У Полтаві пройшов круглий стіл на тему вакцинації

Після вітального слова від головного редактора «Полтавської думки», слово взяв Вадим Денисенко – виконавчий директор Українського інституту майбутнього. Він почав з презентації соціалістичного дослідження «Вакцинація та громадяни».

Ми повинні визначити цільову аудиторію. Колосальна проблема України, в тому, що за всі роки таких досліджень не проводилося

Це дослідження було проведено методом face-to-face, тобто це прямий контакт з респондентами.

На сьогоднішній момент одна із головних цілей держави – вакцинація молоді

Вадим Денисенко також розповів про погану вакцинацію серед молоді. Так, за даними досліджень Українського Інституту Майбутнього серед молоді лише 22% отримали дві дози вакцини від COVID-19.

  • 14% отримало першу дозу,
  • 22% планують вакцинуватися,
  • 39% не збираються робити щеплення взагалі.

Далі слово було надано Андрію Александріну — лікарю епідеміологу та засновнику Національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC. Він розпочав виступ, акцентувавши увагу на важливості вакцинації.

Вакцинація для населення України нині це єдиний інструмент для того, як цинічно це не звучало, щоб врятувати своє життя.

Андрій Александрін

Також, він зауважив про те, що питання поганої вакцинації – це не про кількість, а про якість дії. В тому числі це стосується системних дій з боку держави. Серед усього іншого, лікар-епідіміолог повідомив, що в Україні існує проблема з вакцинацією і від інших небезпечних хвороб, зокрема від поліомієліту.

В Україні більше 50% дитячого населення не вакциновано від поліомієліту

Далі свій виступ продовжив Вадим Денисенко. Він представив дані з досліджень Українського Інститут майбутнього. Зокрема, він розповів про умовний “портрет антивакцинаторів”:

Антивакцинаторський рух за словами Вадима Денисенко, активізувався з 1996 року, в період коли в ЗМІ почали розкручувати одиничний приклад дитячої смертності.

В ході дискусії своє бачення проблеми “антивакцинаторського руху” висловив й представник Департаменту охорони здоров’я ОДА Юрій Курилко. Він розповів, що за його думкою, цей рух почався ще раніше, з 1991 року в часи після розпаду СРСР, коли фізично вакцин на території України “майже не було”.

Присутній на зустрічі, депутат Сергій Іващенко виступив з ініціативою запровадження жорстких обмежень для відвідин робочого місця депутатами та чиновниками Полтавської міської ради – тільки за паспортом вакцинації та періодичними ПЛР тестами.

Далі були запитання від гостей заходу, на якому були присутні журналісти, депутати міської ради, лікарі та представники Департаменту охорони здоров’я Полтавської області та міста.