У Полтаві вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Сьогодні 27 листопада відбулося вшанування українців, які загинули в часи Голодоморів 1932–1933 років, 1921–1923 та 1946–1947 років.

Близько 50 полтавців зібралися запалити свічки та покласти квіти біля меморіального знаку пам’яті жертв Голодомору-геноциду українського народу ХХ-століття.

Захід розпочався о 15:00 до нього зокрема залучилися представники Української православної церкви, які провели службу та депутати міської ради, серед яких Катерина Бабіч, Сергій Іващенко, Юрій Бражник, Вадим Ямщиков, Юрій Бублик, Едуард Волков, Ігор Скляр та Юліан Матвійчук.

Перед початком служби, Юліан Матвійчук виступив з промовою.

Так, жити важко. Але я прошу вас та ваших знайомих – не порівнюйте це з тим, що було у часи Голодомору, де хліб був на вагу золота у буквальному сенсі.

Також, слово взяли Олександр Карнаух, Георгій Сомін та Сергій Іващенко. Сергій Іващенко зокрема сказав:

Моя бабуся, вона з Великих Сорочинців, ще коли я був в 4 чи 5 класі, розповідала про 30-ті роки, про голодування 1946 року – люди їли опілля, варили чай з хвої і більше нічого не було. Страшні часи переживала наша країна і наш народ. Це не повинно повторитися в майбутньому.

Він також наголосив на важливості пам’ятати історію свого народу, щоб «вона не повторилася у майбутньому»:

Ми повинні завжди пам’ятати ту історію і негаразди, які були з нашим народом, особливо зараз коли йде війна з російським агресором.

Ми повинні також пам’ятати наших захисників вітчизни, які кожний день, на протягом вже 7 років боронять нашу країну від ворога. Тому що, як сказав зараз один великий політик — історію забувати не треба, бо вона може повторитися в майбутньому.

Далі почалася церковна служба в пам’ять загиблих жертв Голодоморів та виконання гімну України.

Інші новини
На Полтавщині учнів 5-11 класів можуть перевести на «дистанційку»