У Полтаві з’явилася вулиця Героїв Маріуполя

7 липня у Полтаві відбулася акція з перейменування радянської назви вулиці Зигіна на вулицю Героїв Маріуполя.

Варто відзначити, що не офіційне перейменування, а лише громадська акція. Мета акції — привернути увагу влади до декомунізації та дерусифікації Полтави та “почати з малого”.

«Чому Маріуполь? Це найбільш зґвалтоване місто. Героїчний підрозділ “Азов”, 36 окрема бригада морської піхоти, яку очолює наш земляк пан Сергій Волинський, знаходиться в полоні. Вони заслуговують того, щоб бути закарбованими в назві вулиці. Найменше, що можемо зробити — це без рішення міськради розпочати декомунізацію, дерусифікацію нашого простору»

Таку нову назву запропонував організатори громадської ініціативи ветеран АТО Едуард Гожий та Юрій Пічка. Також активісти запропонували ще 30 інших нових назв вулиць: Героїв Маріуполя, Харківська, Сумська, полку «Азов», Степана Бандери, Бориса Джонсона тощо.

За словами головного редактора «Полтавської Думки» Ярослава Журавля, Зигін підпадає під закон про декомунізацію. Також радянський генерал не має відношення до визволення Полтави під час Другої світової війни.

По суті Зигін в плані перейменувань має максимально зручний формат для всіх. Він підпадає під декомунізацію і з іншого боку не має нічого спільного з Полтавою. Він пробув тут буквально лічені дні, підірвався на міні і ніякого відношення до визволення Полтави не має.

Історична довідка: Олексій Зигін не має нічого спільного з Полтавою, окрім місця смерті (с. Кирияківка, Глобинського району, Полтавської області). Він був призначений керівником 4 бригадної армії (тої самої, яка визволила Полтаву від нацистів) у вересні 1943 року і прибув сюди 26 вересня, тоді, коли Полтавщина вже як тиждень була звільнена від німців. І цим звільненням керував наш земляк Григорій Кулик.

Також ініціативна група пропонує 40 своїх назв. З 10 по 14 липня, біля пам’ятника Зигіну, Едуард Гожий та Юрій Пічка збиратимуть підписи за внесення свого списку до офіційного переліку на перейменування.