У Полтавській ОДА розглянули питання Макухівського сміттєзвалища

Тема «екологічної небезпеки на Полтавщині та шляхи вирішення зазначеної проблеми» стала однією з тем порядку денного четвертого засідання Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації.

Серед інших питань були питання:

  • Про проблеми та перспективи розвитку промисловості, підприємництва та створення індустріальних парків у контексті реалізації стратегії розвитку Полтавської області.
  • Про розвиток дуальної форми здобуття професійної (професійно-технічної) освіти на Полтавщині.
  • Про розгляд звернень щодо врегулювання норм законодавства стосовно соціальних гарантій ветеранів війни.
  • Концепції розвитку Полтавської ОУНБ ім.І.П. Котляревського: від книгозбірні до сучасного smart-простору з новими можливостями.

На засідання були присутні голова Олександр Дербеньов, Дмитро Лунін, Олександр Лемешко, Максим Калінін, Євген Греков, Сергій Іващенко, Валентина Франчук, Віталій Олійник, Олена Онупко, Євген Паленко, Петро Матвійчук, Андрій Артьомов, Едуард Рева, Євген Ричка та інші члени громадської ради.

Громадська рада почала з розгляду питання екологічної небезпеки на Полтавщині, а саме Макухівського сміттєзвалища. Зокрема, Едуард Рева, який був доповідачем по цьому питанню, назвав його «найболючішим місцем на Полтавщині».

Фактично, це зона екологічно лиха не тільки для Макухівки, а й для міста Полтави та громад, що знаходяться нижче по Ворсклі, тому що інфільтрати, які попадають в воду річки і рухаються далі. Крім цього, ми можемо отримати другий Львів, але у Полтаві.

І головне – 5 років в нас немає. Хотілося б скоротити цей термін і почати будувати хоча б першу чергу сміттєпереробного заводу повного циклу.

додав Сергій Іващенко

Едуард Рева також доповів, що це сміттєзвалище утворилися в 1953 році стихійним шляхом. Також, він зазначив, що за допомогою фахівців із GIZ була розроблена стратегія поводження з побутовими відходами і ще в 2015-2016 роках велися перемовини щодо розробки нового полігону. За оцінками фахівців з Німеччини новий полігон, площею 20 гектарів коштував би 15-17 мільйонів євро.

Зараз же, за розрахунками буде коштувати від 40 до 110 мільйонів євро, але як сказав Едуард Рева «таких коштів ні в громаді, ні в Україні ми не знайдемо», тому важливо залучити міжнародного інвестора.

Також, учасники засідання обговорили епідеміологічну ситуацію в Полтавській області. Зокрема, у своєму виступі Петро Матвійчук сказав:

Що дуже хвилює нас, як медичних працівників – це те, що на сьогоднішній день захворіло 5 315 дітей.

Окрім цього він наголосив на важливості вакцинації, оскільки «за даними інфекційних стаціонарів, 98% пацієнтів, що хворіють на COVID-19 – не вакциновані».

На засідання громадської ради говорили також і про профпідготовку майбутніх кадрів та дуальну освіту. Так за словами головного спеціаліста відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти, науки та інновацій Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентини Франчук у 2021-2022 навчальному році 5 закладів профтехосвіти впроваджують дуальну форму здобуття робітничої професії.

«Дуальна форма навчання передбачає, що теоретичну частину учень здобуває в закладі, а практичну підготовку проходить безпосередньо на підприємстві. І практика складає до 70% усього навчального процесу»

Валентина Франчук
Інші новини
На Полтавщині на коронавірус захворіли ще понад 800 людей