У Полтавському ОЦЕВУМІ відбувся шостий обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами»

7 березня 2023 року в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбувся шостий обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами». Це перша подія в закладі обласного рівня за період війни.

Цьогоріч у першому етапі конкурсу взяли участь близько 500 учасників із 27 територіальних громад області та 4 закладів освіти обласного підпорядкування. Конкурс відбувся у формі виступів конкурсантів трьох вікових категорій до 18 років, які декламували поезії Тараса Шевченка, його сучасників, авторські роботи та інші твори про Шевченка.

Полтавський ОЦЕВУМ гостинно відкрив свої двері для 90 учасників з усієї області. Основна мета конкурсу – підтримка талановитих дітей і молоді, виховання любові до української класики.

«Участь у конкурсі беру вперше, готувалася протягом місяця. Декламую поему «Причинна» Тараса Шевченка, цей твір близький мені по духу. Для читання поезії важливі емоції, розуміння серцем», – поділилась враженнями конкурсантка Олександра Величко, учениця Полтавського професійно-технічного училища №4.

Виступи читців оцінювало професійне журі, до складу якого ввійшли провідні спеціалісти міста: майстри сцени Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, викладачі Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. Лисенка та Харківської державної академії культури та Національного університету мистецтв
імені І.П. Котляревського, члени Національної спілки театральних діячів України, актори Харківського театру для дітей та юнацтва.

Олександр Жадан готувався до конкурсу декілька тижнів, декламував поезію Шевченка «Ми вкупочці колись росли». Учасник захоплюється поезією, пише власні вірші, дуже любить читати. «Для того, щоб досягти успіху для читця важливу роль відіграє чітка дикція та уміння «прожити» твір», – радо поділився Олександр.

15-річний учасник Михайло Юренко вважає, що у віршах Тараса Шевченка розкривається глибокий сенс рідної домівки, Батьківщини. Хлопець дебютував в обласному конкурсі читців та наголосив: «Поезія займає доволі велику роль у моєму житті, я займаюся в театрі і дуже пов’язаний з мистецтвом, поезією. Запорука успіху для читця кожного – більше читати, практикувати цей талант, більше спілкуватись з людьми, які теж захоплюються мистецтвом».

Координаторка конкурсу, методистка ОЦЕВУМу Яна Лебідь також поділилась враженнями: «Вперше обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами» був проведений у 2012 році. Тоді було прийняте рішення проводити його раз у два роки. Нині ж конкурс не проводився три роки, сьогодні відбувся ушосте з рекордною кількістю учасників – аж 90! Приємно те, що кожен учасник мав можливість отримати сертифікат за участь».

Першість визначалася за кількістю набраних балів. У кожній віковій категорії обирали переможця (1 місце) та лауреатів (2-3 місце), багато учасників були відзначені грамотами «За акторську майстерність».
Надалі переможці обласного етапу конкурсу матимуть змогу стати учасниками Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю конкурсу «Слово нації».

Анна Бутко