У стилі діджитал

Діджиталізація значно полегшує життя людини, але що саме означає цей термін? Чи пам’ятаєте Ви, скільки часу доводилося втрачати в чергах в банку, щоб сплатити щомісячний рахунок за комунальні послуги чи в касах залізниці? Але коли діджиталізація взяла верх, ми можемо просто сплачувати рахунки, сидячи в себе вдома, в Інтернеті. Більше не потрібно стояти в чергах і гаяти свій час. Чи траплялося Вам забувати гаманець, посвідчення водія або паспорт удома? Відтепер майже весь перелік найважливіших документів знаходиться у вашому смартфоні завдяки застосунку «Дія». Банківську карту також необов’язково носити з собою, адже зараз майже кожен банк пропонує своїм користувачам онлайн-сервіси. Організувати своє дозвілля стало набагато легше, адже квитки в кіно, театр чи музей доступні для придбання дистанційно. Столик в ресторані також можна замовити заздалегідь. Для цього знадобиться лише смартфон і кілька хвилин Вашого часу. Відтепер планування подорожі стало значно менше стресовим. Ви можете зв’язатися з туристичним агентством, забронювати квитки на літак і номер у готелі онлайн. Записатися на вакцинацію, медичне обстеження чи просто на прийом до лікаря також допоможуть цифрові технології. Таких прикладів можна навести безліч.

Таким чином, діджиталізація вигідна з точки зору економії Вашого часу і зусиль, а це означає значну економію коштів. Також сьогодні існують певні мобільні додатки, які можна підключити до побутових електроприладів, і навіть якщо Ви забудете щось вимкнути, виходячи з дому, це можна буде зробити дистанційно, не повертаючись назад. Така функція зекономить Ваші кошти, час і накладні витрати на те, щоб повернутися додому.

Діджиталізація вплинула на майже всі аспекти людського життя позитивно, зробила його швидшим, легшим та ефективнішим.

В основному, перевага оцифрування полягає в значній економії часу. Завдяки діджиталізації ми можемо виконувати завдання набагато швидше та у простіший спосіб. Вона зробила нашу країну доступнішою. На сьогодні ми маємо державу у смартфоні. Зараз все відбувається вчасно: як у сільській місцевості, так і в місті цілодобово працює платіжна відомість; існує безліч онлайн-додатків, за допомогою яких ми маємо доступ до інформації та безлічі послуг. Діджиталізація зробила наше життя розумним.

Попри всі переваги держави у смартфоні, головним питанням залишається забезпечення конфіденційності інформаційних даних. Технології йдуть вперед семимильними кроками, зростає ймовірність заволодіння злочинним шляхом особистих даних громадян та використання їх в особистих цілях.

Тому, розвиваючи інформаційні технології, потрібно перш за все дбати про захищеність даних, особливо фінансових.

Марія Сорочинська, зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст»