Українці за кордоном

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України за кордон виїхало понад 8,8 млн. українців. За останньою інформацією понад 3,3 млн. повернулися, а 5,6 млн. досі знаходяться за територією держави. Не дивлячись на те, що велика кількість українців все ж таки повертається додому, факт того, що понад 65% українського народу досі знаходяться за кордоном – бентежить.

Перша країна, яка отримала на себе найбільший потік біженців була Польща. На даний час понад 3,2 млн. громадян України проживає на території Польщі. Поляки надали біженцям неймовірну допомогу, як фінансову так і моральну. Наступними країнами після Польщі стали Молдова, Румунія, Словаччина, а згодом й інші країни Європи. Наразі кількість українців у Німеччині, Великобританії, Швеції, Туреччини, Польщі перевищує ніж в інших. У цих же країнах біженці зауважили найкращу фінансову, медичну та допомогу з роботою, освітою.

У зв’язку з такою великою кількістю людей, які виїхали, був розпочатий внутрішній конфлікт. Стосовно цього хочеться висловити думку, що кожен приймає рішення на свій страх і ризик. Не чужим людям засуджувати це рішення. Досить порівнювати міста України між собою на “рівень небезпечності”.

Ми – один народ, у нас – один ворог та одна ціль і це нас об’єднує. Досить казати про відсутність майбутнього в Україні, коли самі нічого не робите для неї та досить казати про кризу в Європі, коли вам ні з чим порівнювати. Шквал цього хейту ніяк не допоможе у нашій перемозі.

Не треба перетворювати воєнні дії у можливості. Якщо ви вперше відвідали нову країну чи змогли вчитися там, де й мріяти не могли – це не означає, що за допомогою війни ви досягли цього. Не дивлячись на те, де ви знаходитися, в якій країні, місті чи просто вдома, допомагайте ЗСУ та нашій державі, адже хто, як не ми будуємо та будемо відбудовувати майбутнє України та наших нащадків.

Єлизавета Шумська