«Обличчя Миру» – це приклад поєднання просвітницької місії та практичної допомоги українським військовим

20 лютого у Полтаві відбулася презентація фотовиставки соціального проєкту «Обличчя Миру». Як і раніше організатором проєкту виступила газета «Полтавська думка». 

Подія відбулася об 11:00 в приміщенні Дія.Бізнес і до нього залучилося понад 40 людей, включаючи воїнів АТО, військових, депутатів та журналістів.

Модератором заходу виступив головний редактор газети «Полтавська думка» Ярослав Журавель. Він презентував основну мету виставки, розповів про героїв фотографій та авторів знімків.

«Газета «Полтавська думка» постійно робить матеріали про українських воїнів, волонтерів та тих, хто допомагає країні відстоювати свою незалежність. Але ми вирішили піти далі й розширити нашу просвітницьку місію за рахунок таких проєків, як «Обличчя Миру». За кожним із цих портретів наших захисників – цікаві життєві історії. От приміром Еміль Ішкулов. Йому всього 34 роки, а він вже підполковник. Еміль – досвідчений воїн, на фронті з 2014 року, побував у полоні осетинів, знає все про своїх солдатів і впевнений, що наша армія зараз сильна як ніколи. Або приміром Тетяна Заріцька, колишня вихователька дитячого садочку, яка з початком війни стала волонтеркою, а потім підписала контракт зі Збройними Силами України. Дві її доньки пишаються матір’ю, одна з яких навіть вступила у військовий ліцей. Всі ці історії звичайних українців, які в якийсь момент поставили собі питання: «Хто, як не я? Хто, як не я, буде захищати свою державу?» і отримавши на нього відповідь – пішли на фронт», – розповів Ярослав Журавель.

Головний редактор «Полтавської Думки» Ярослав Журавель

Також Ярослав Журавель оголосив проміжні результати збору коштів на допомогу військовим: за лічені тижні вдалося зібрати вже понад 7 тисяч гривень і за його словами – це тільки початок. Він нагадав, що долучитись до збору коштів можна придбавши тематичний календар «Обличчя миру» та наголосив, що абсолютно всі кошти від реалізації календарів йдуть на потреби 25-ї окремої бригади ЗСУ.

Далі відбулось включення з безпосередньою героїнею одного зі знімків проєкту «Обличчя Миру» у Полтаві – прес-офіцеркою 25-ї окремої бригади ЗСУ Тетяною Заріцькою.

Враховуючи специфіку служби Тетяни та обставини загострення на передовій вона долучилася до заходу онлайн. Пані Заріцька розповіла про те, як реагували на цей проєкт військові.

Враховуючи специфіку служби Тетяни та обставини, ми запросили її онлайн. Не з першого разу через технічні збої, вона розповіла про те, як реагували на цей проєкт військові.

«Дехто радів, дехто одразу відправляв додому, показував дітям – це класно бачити себе на календарі, на бордах, на сітілайтах. Ми відчуваємо підтримку і це дуже гріє та додає ще більше якоїсь додаткової мотивації».

На питання Ярослава Журавля, що пані Тетяна може порадити робити полтавцям у цей напружений час загострення на Донбасі, Заріцька відповіла спокійно і впевнено: «Зберігайте спокій, вірте та підтримуйте свої Збройні Сили і все буде добре!».

Ветеран російсько-української війни Тарас Лелюх

Серед гостей заходу були ветерани антитерористичної операції, які теж висловились щодо проекту «Обличчя Миру». Один з них – полтавець, доброволець Тарас Лелюх.

«У 2014 році ми – добровольці – йшли воювати не за пільги, нагороди чи ще щось. Ми йшли захищати Україну в час, коли армія знаходилась у критичному стані і дуже важливо, що як і тоді, так і зараз є люди, які підтримують наших воїнів. Це найголовніше. Бо моральний дух захисників – одна з основ нашої перемоги. Тому такі акції, як ініціатива «Полтавської думки», надзвичайно корисні та підтримують дух наших бійців», – зазначив представник громадської спілки «Рух Ветеранів України» Тарас Лелюх.

Представник ГС ”Рух Ветеранів України” та керівник ГС ”БАЗУКА” Тарас Лелюх

Варто відзначити, що окрім фоторобіт полтавського кореспондента Станіслава Пантелея, на виставці були присутні ще й роботи Дмитра Муравського – волонтера та військового фотографа, який був одним із числа тих, хто започаткував проєкт «Обличчя Миру» в інших містах України та, зокрема, презентував його в штаб-квартирі НАТО.

Про розвиток і мету проєкту розповів і депутат полтавської міської ради Сергій Іващенко:

«Обличчя миру» – це наша таємна зброя. Сила нашої країни в людях, в їх єдності, в усвідомленому прагненні захищати свій вибір, свої цінності, та свої пріоритети. Тим, хто сьогодні на фронті захищає ці цінності, дуже важливо розуміти, що про них знають, їх цінують, ними пишаються. Саме тому ми розпочали і розвиваємо проект «Обличчя миру».

Сергій Іващенко
Депутати міської ради та спонсор проекту Сергій Іващенко

Глибокими й палким були слова військового, добровольця та депутата обласної ради Сергія Бульбахи, який поділився своїми думками з присутніми:

«Я не знаю чи помітили ви, але подивіться в очі цих людей, які зображені на фото. Придивіться і ви побачите впевненість у своїх силах, впевненість у тому, що вони на своєму місці, на своїй землі. Саме такі очі я пам’ятаю у бійців мого батальйону, коли вони переглядали дитячі малюнки, надіслані нам з тилу. Це давало нам надзвичайну мотивацію, адже ми точно розуміли, за що воюємо, ризикуючи життям. Ми воюємо за наших дітей і їхнє майбутнє в сильній і процвітаючій Україні», –  підсумував Сергій Бульбаха.

Депутат обласної ради Сергій Бульбаха

Наостанок заходу Ярослав Журавель повідомив, що виставка «Обличчя Миру» буде тривати до середи в приміщенні Дія.Бізнес (3-поверх), після чого її планують презентувати полтавським школярам а потім перемістити до Полтавського краєзнавчого музею імені Кричевського.

У кінці презентації гостей очікувало спільне фото, запис відео підтримки для українських військових та можливість підписати прапор України, який буде відправлено на фронт бійцям 25-ї окремої бригади ЗСУ разом з іншою волонтерською допомогою.

Зберігайте спокій, вірте та підтримуйте свої Збройні Сили і все буде добре!

Тетяна Зарицька

Юрій ДРОГА