Як отримати посвідчення водія в період воєнного стану

Видачапосвідченняводіязалишаєтьсяоднією з найпопулярнішихпослугсервіснихцентрів МВС. З початку року на Полтавщині 2916посвідченьводія видано вперше, з них 1068 – у Полтаві.

Начальник полтавськогосервісного центру МВС СергійРабковрозповів алгоритм, за якимможнаотриматипосвідченняводіявперше:

  • Спочатку особа проходить теоретичний курс підготовки в навчальному закладі та успішно складає іспит з Правил дорожнього руху в сервісному центрі МВС. Після чого вона проходить практичний курс навчання, складає внутрішній іспит в навчальному закладі та іспит у сервісному центрі МВС. У разі успішного складання – отримує посвідчення водія. Вперше його видають на два роки.Якщо за цей час водій матиме не більше двох правопорушень у сфері дорожнього руху, то зможе обміняти посвідчення водія, видане вперше, без складання іспитів на посвідчення водія, термін дії якого буде становити 30 років. Якщо ж за два роки скоєно більш як два адміністративні правопорушення, то обміняти посвідчення водія можна буде після успішного складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. При цьому, якщо водія позбавлено права керування транспортними засобами, то доведеться повторно пройти підготовку в навчальному закладі та знову скласти іспити. У разі успішного складання іспитів, він знову отримає посвідчення водія строком на два роки.

Навчальнийпроцеспобудований так, що до керуваннятранспортнимзасобом на практичнихзаняттяхдопускаються особи, яківжезнаютьПравила дорожнього руху, а це позитивно впливає на безпеку на дорогах, зазначивРабков.

Такожкандидати у водіїмаютьможливістьобирати для проходження практичного та теоретичного курсівнавчаннярізнінавчальнізаклади та навітьрізнірегіони. Це ж стосується і складанняіспитів. Завдякиційопції, багато людей, якібулизмушенізмінитимісцепроживання, змоглизакінчитинавчання та отриматипосвідченняводія.

Для зручностімайбутніхводіїв, на сайтісервісного центру МВС є інформація про навчальнізаклади, до якихможливозвернутись для навчання,їхспеціалістів та транспортнізасоби.Зазначенаінформаціяпостійнооновлюється.Такожна сайтірозміщенімаршрути для складанняпрактичнихіспитів в сервісних центрах МВС.

Крім того, і майбутні, і досвідчені водії можуть перевірити свої знання за допомогою онлайн-тренажера офіційних Правил дорожнього руху