Зона дискомфорту: необхідність чи виклик часу?

Зона комфорту – це частина життєвого простору, яка створює відчуття комфорту і безпеки. Це психологічні рамки, границі, вихід за межі яких викликає відчуття страху та дискомфорту.

Нам всім подобається бути в своїй зоні комфорту. Ми дружимо тільки з тими людьми, з якими нам подобається. Любимо дім, в якому нам затишно. Але що трапляється, коли ми виходимо з зони комфорту?

Взагалі, це залежить від ситуації. В деяких потрібно ризикувати, в деяких зберігати спокій, а в деяких шукати вихід. 

Я вважаю, ми всі повинні навчитися ризикувати. Звичайно, не завжди, але коли шанси є, потрібно. Адже той, хто не може ризикувати, не може й нічого досягти.

Також потрібно завжди зберігати спокій. Як мінімум тому, що так буде легше думати, й допоможе знайти вихід, навіть якщо це майже неможливо. Взагалі, слово “неможливо”, на мою думку, – вигадка тих, хто не зміг триматися в зоні дискомфорту. Для людської уяви немає нічого неможливого, єдине, що потрібно – бажання.

Для виходу з зони дискомфорту навіть існують техніки, які спрямовані конкретно на роботу зі свідомістю. Пропонуємо Вам декілька з них:

  • вміння знаходити плюси в будь-якій ситуації.
  • звичка на початку дня робити найнеприємніше, але потрібну справу («з’їсти жабу зранку»). Весь день вільний для інших починань, емоційний підйом від зробленого – гарантовано!
  • незвичайні вчинки, як вправи (наприклад, почати мріяти перед сном, щовечора читати 10 сторінок книги).
  • розвиток позитивного мислення (наприклад, «говорити лише про хороше», оволодіння навичками швидкого перемикання на позитивний лад). Це можна порівняти з тим, що для дорослої людини ходити прямо – це природно, звично. І спіткнувшись, вона швидко відновлює рівновагу. Так і тут – потрібно вчитися швидко повертати собі душевну рівновагу.

Зона дискомфорту – це як виклик, а зможеш виграти чи ні, залежить від тебе.

Тому не бійтеся ризикувати, завжди зберігайте спокій і ніколи не здавайтесь, неважливо, ви в зоні комфорту чи ні. Все приходить з практикою. Справжнє життя починається там, де закінчується зона комфорту!

Гордієнко Олексій